Італія попросила ЄС не скасовувати переведення годинників

Photo by Malvestida Magazine on Unsplash
Через підкручування стрілок посварилися країни півдня і півночі Європи.

Італія сказала "ні" скасуванню літнього часу. Відповідно до прохання Європейського союзу, з 2021 року, кожна країна повинна буде вирішити, чи відмовлятися від переведення стрілок годинника на годину вперед у літній період.Тож італійський уряд подав офіційний запит до Брюсселя, щоб зберегти поточну ситуацію без змін, пише italia-ru.com.

У документі-поясненні для ЄС Італія вказала на кілька причин свого рішення. Перша - "відсутність оцінки впливу, з якої можна всебічно вивести картину переваг і недоліків". Існує маса псевдонаукових припущень, але немає ніяких наукових доказів того, що переведення годинників може реально порушити психофізичний баланс організму.

Друга причина - економічний аспект. Завдяки літньому часу, який на шість місяців року дозволяє включати світло на годину пізніше, Італія економить гроші. До документа, поданого в Брюссель, уряд додав звіт, підготовлений оператором високовольтних опор, який кількісно оцінює цю економію у 100 мільйонів євро в рік.

Третя і остання причина - це припущення про те, що "індивідуальний вибір держав-членів може створити мозаїку часових поясів з ризиком погіршення функціонування внутрішнього ринку".

Наступні кілька місяців дебати будуть проходити в парламенті і Європейській комісії, навіть якщо це питання не є пріоритетним у Брюсселі на даний час. Країни півночі ЄС виступають проти переходу на літній час, тому що у них влітку темніє пізніше, і їм не потрібно зрушувати стрілки вперед, щоб заощадити на рахунках. Країни півдня, як ось Італія, підтримують подвійний стандарт, який маємо зараз, бо він дозволяє реально економити.

Матерiали по темi
Переходимо на літній час весело: кому корисне та вигідне переведення стрілок годинника
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту