Італія вперше за 30 років зазнає збитків через вино. У всьому винен коронавірус

Місяці карантину боляче вдарили по світових рекордсменах з виноробства.

Вперше за 30 років експорт італійських вин знизився, в 2020 році - на 4% в порівнянні з 2019 роком. У минулому році Італія продала за кордон винних пляшок на суму 6,4 мільярди євро, в цьому році країна зупиниться на показнику трохи нижче 6,2 мільярдів, пише italia-ru.com.

Збільшення споживання домашніх господарств не компенсувало довгого припинення замовлень в барах, ресторанах і готелях в місяці закриття, продиктованого пандемією. Не випадково в Китаї, який вірус вразив першим, продажі італійських вин з січня по травень скоротилися майже вдвічі. Значне падіння продажів відбулося також у Франції (- 14%) і Великобританії (- 12%). Такі ринки, як Німеччина і США, встояли, при цьому експорт впав до 1%.

Виробництво вина в Італії оцінюється приблизно в 45 мільйонів гектолітрів, що приблизно на 5% менше, ніж минулого року. Як і щороку, країна буде конкурувати з Францією та Іспанією за світовий рекорд з виробництва.

Початок збору нового врожаю винограду в цьому році співпаде з датою останніх років. Однак, як пояснюють експерти, через зміни клімату, він зміщується вперед приблизно на місяць у порівнянні з 30-річною давністю.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту