Італієць-байкар показав на своїх картинах Голодомор в Україні (фото)

Фото: Twitter Радіо Свобода
Свою колекцію він подарує Національному музею Голодомору-геноциду в Києві.

Неаполітанський письменник-байкар та художник Сабатіно Шія показав на полотні своє бачення Голодомору 1932-33 років. Майстер пензля намалював цілу колекцію картин, присвячену геноциду українців, пише Радіо Свобода.

Кураторка проєкту Розі Фонтана каже, що поширення такої теми - це свідоме спонукання італійців офіційно визнати геноцид українців часів сталінського режиму. Сам митець, якому зараз 64 роки, каже, що, хоч він і байкар, але у своїх художніх роботах викриває жахіття і несправедливість у світі через алегоричні розповіді. Він, за прикладами Езопа і Федра, робить так, що людські істоти перетворюються у звірів.

Фото: Twitter Радіо Свобода

"Книжка малюнків із 16 полотен, що розповідають про найбільшу трагедію, пережиту українцями у минулому столітті", - так пише про нову колекцію митець на своєму офіційному сайті. Відомо, до речі, що працював над нею він 5 місяців.

Загалом художник планує намалювати пів сотні картин циклу про історію геноциду українців.

Фото: sabatinoscia.com

"Коли я вперше прочитав про Голодомор, відразу зрозумів, що мав зробити свій внесок", – говорить Сабатіно Шія.

А зараз цикл робіт про Голодомор він присвячує трьом своїм дітям, які теж творчі особистості. Одна з дочок, 30-річна Діана Шія, разом з батьком працювала над картиною "Куркулі. Потяги смерті. Сибір. Молотов, Сталін, Каганович", де зображений розпач куркулів, яких, як худобу, везуть до Сибіру вмирати на морозі.

Колекцію картин, присвячених Голодомору в Україні 1932-33 років, Сабатіно Шія обіцяє передати Національному музею Голодомору-геноциду, що в Києві.

Матерiали по темi
Режисер фільму про Голодомор "Ціна правди": Історія чесного журналіста зараз актуальна, як ніколи
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту