Їж, смійся, худни: готуємо печеню за рецептами українських і грузинських казок

Якби серед "зимових" страв проводився конкурс на "найзимовішу", однією з головних претенденток на перемогу, безсумнівно, була би печеня.

Бо яка ще страва, вже в самій назві, здатна нести жар? Плюс калорії, такі необхідні організму, що бореться з холодом. Плюс аромат, від спогадів про який смокче під ложечкою. Плюс неймовірне рецептурне різноманіття, з перлинами якого ми і хочемо вас познайомити.

???

Авторські та корпоративні рецепти

  1. 1Печеня з Івасика-Телесика. Недопрацьований рецепт Змії, доопрацьований Івасиком-Телесиком.
  2. 2Печеня з холодця від Ежен Йонеско.
  3. 3Печеня "Сталеварська". Готується в доменній печі, формується в блюмінгу, нарізається болгаркою. Подається з мастилом.
  4. 4Печеня з грибами "П****ць свідомості" від Тімоті Лірі.
  5. 5Контрольна робота "Печеня" для харчових коледжів.
  6. 6Гостра кована печеня з лазерним заточуванням від Kasumi. 32 шари, твердість за шкалою Роквелла HRc 61.

Покрокові рецепти

Печеня "Відьмача" по-геймерськи 

Спробувати проникнути в місто, але отримати від стражника, який охороняє ворота, завдання: принести йому горщик печені з м'яса Королеви гадюк. Збігати в село, по ходу замочивши повішеного з шибениці, що ожив, на площі, і з Чортової кузні телепортнутися на Пустир проклятих.

Назбирати десять суцвіть котячого моху, по ходу знищуючи привидів, що нишпорять пустирем. Повернутися в кузню, добігти по селу до Чумного будинку, по ходу знищивши повішеного, що знову ожив, і телепортнутися до Мертвого лісу.

Знайти хату чаклунки, вступити з нею в діалог, не вгадати з відповіддю і глибоко скривдити стару. Вступити з нею в магічний поєдинок і загинути від покликаних нею упирів. 

Згадати, що не зберіг гру. Виматюкатися і повторити весь маршрут, починаючи від воріт міста. Зберегтися. Грохнути упирів і відьму, здобувши з трупа горщик для печені.

Повернутися в село, ще раз замочити надокучливого шибеника і з дому старійшини телепортнутися в Печеру гадюк. Зберегтися. Витримати бій з натовпом гадюк, але тричі лягти на босэ. Повернутися в село. Укотре вбити повішеного, в сказі порубати на шматки шибеницю і несподівано добути Мотузку трансмутації.

Метнутися в таверну, купити в алхіміка філософський камінь і заодно магрибську сіль для печені. Змолоти камінь і приготувати з нього еліксир. Повернутися до печери, накришити гадюк і, ковтнувши еліксиру, прикінчити королеву. Повернутися в таверну. Помістивши в горщик котячий мох, магрибську сіль і м'ясо, приготувати печеню і віднести його стражникові. Увійти в місто.

Оджахурі "Для онука" по-грузинськи

Отримати СМС із Кембриджу з повідомленням про приїзд молодшого сина-студента Зураба. Терміново подзвонити в Сванетію бабусі Кетіно, яка божественно готує улюблене онуком оджахурі та запросити її із сім'єю в гості.

Подзвонити старшому, середньому і всім дочкам і повідомити їм про приїзд брата. Поговорити з дружиною, згадати всіх родичів звідусіль і запросити їх на радісну подію. Запросити сусідів і друзів, тобто все село.

Окремо подзвонити Георгію Іларіоновичу в Америку та дідусеві Отарі в Тушетію - вони обіцяли приїхати, коли Кетіно готуватиме своє легендарне оджахурі. Зустріти бабусю Кетіно й дати їй спокій, щоб вона згадала рецепт.

Зустріти Зураба, синів і дочок із сім'ями. Зустріти Георгія Іларіоновича і цирк Дю Солей, з яким він випадково познайомився в аеропорту Лос-Анджелеса.

Зустріти дідуся Отарі і його друга Хосе Каррераса із сім'єю. Сісти за стіл. Після традиційних ста дев'яноста трьох тостів і двадцяти восьми страв сходити на кухню і з'ясувати у бабусі Кетіно, що вона досі не згадала рецепт.

Дати тост дідусю Отарі, чиє красномовство і мудрість за сто двадцять п'ять років анітрохи не заблякли. По опівночі з'ясувати у бабусі Кетіно, що вона згадала рецепт і що через декілька годин оджахурі буде готово.

У нестерпних очікуваннях подивитися імпровізаційний виступ цирку Дю Солей і послухати "Шемодзахілі" у виконанні Каррераса. Усім разом феєрично зустріти гаряче оджахурі бабусі Кетіно й скуштувати легендарну страву.

Gif - gifer.com

Збирає та куштує рецепти Юрій Пойманов
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту