Їж, смійся, худни: готуємо спагеті так, як ви ще ніколи не ласували

Ще зовсім недавно сенси слів "паста" і "макарони" для українців були чітко розділені. Паста могла бути мийною, абразивною, зубною і з макаронами поєднувалася погано. Навіть умовно-гастрономічна паста "Океан" (хто пробував, точно пам'ятає).

Щодо макаронів, то це слово було всеосяжним, вміщуючи в себе всесвіт макаронних виробів, століттями трепетно ​​створювану італійською кухнею. Всі ці тагліателі, пене, джірандоле та інші для нашої людини були або макаронами (ті, що побільше), або вермішеллю (трохи менше), або локшиною (вона плоска). Усе.

Лише особливо творчі домогосподарки вигадували вужчі найменування: "бантики", "гвинтики", "ріжки" (чомусь з наголосом на першому складі). Але навіть ці домогосподарки не підозрювали, що "гвинтики" насправді називаються фузілі, бантики - "фарфале", а "ну, довга така вермішель" взагалі може бути десятьох видів. А все це розмаїття в приготованому вигляді весь світ називає пастою.

Про оригінальні рецепти її приготування і піде мова в сьогоднішньому випуску нашої рубрики. Отже,

ПАСТА

або навіть так:

PASTA!

Авторські та корпоративні рецепти

Тортільоні "Монте-Крісто". Як і помста - страва, яка подається холодною.

Папарделе з рельєфно-крапковим текстом від Луї Брайля. Їдяться і читаються руками.

Багаторазові прогумовані всепогодні спагетоні для туристів від National Geographic.

Асорті "Чапаївське". Вивалюється з друшляка на стіл і під час відсутності картоплі в мундирах служать макетом поля бою. Для позначення союзних військ використовувати червоні канелоні з томатом, для військ ворога - будь-який білий вид макаронних виробів. Страва успішно зарекомендувало себе на банкетах Генштабу.

Репліка вермішелі з ні хрена не зрозумілою інструкцією від "Аліекспреса". Знижка 80%.

Хтиві кампанеле з чуттєвим соусом від Тінто Брасса.

Челентані 11.0 від Microsoft з глюками, лагами, вдвічі дорожче і миттєвим блокуванням піратських версій. Господи, ну, як же було добре з челентані 10.0!!!

Покрокові рецепти

Спагеті з маслом по-перфекціонистськи 

Підібрати ідеальну каструлю з бездоганною кришкою. Сполоснути посуд потрібну кількість разів і ще один - на всяк випадок. Обчислити необхідний для приготування обсяг води, за необхідності скористатися калькулятором.

Поки каструля наповнюється, прибрати порошинку зі стерильної хлібниці, повернути кран на півтора градуса праворуч, а губку посунути ближче до мийки. Якщо всі інші предмети розташовані бездоганно, ретельно вибрати пальник потрібної потужності й запалити газ, точно відрегулювати оптимальний рівень полум'я.

Поставити каструлю на вогонь. Заміряти лінійкою довжину, а штангенциркулем - діаметр спагеті, відкласти вилучені макаронини... спагетини... Стоп. Піти в кабінет, звіритися зі словником і з'ясувати на майбутнє, що слово "спагеті" не буває в однині. Задоволено повернутися на кухню, по ходу поправивши на пару міліметрів картину на стіні, яка чомусь криво висить.

Коли вода закипить правильно, тобто кількість бульбашок повітря в кожному кубічному сантиметрі буде однаковим, занурте спагеті. Поки страва готується, можна підібрати під неї одяг, вино, столові прибори та співрозмовника. Особливу увагу приділіть тарілці, яка має відповідати обсягу порції, консистенції, кольору й духу страви, розміром і формою столу, стилю кухні та, ясна річ, на ваш статус та імідж. За готовністю викладіть на тарілку готове спагеті, заправте маслом і їжте. Так: навіть якщо ви їсте на самоті (що не дивно при вашому перфекціонізмі), не забудьте про правильну поставу та застільні манери!

"Гросмейстерський" фетучіні з лососем від Гаррі Каспарова

Розіграти класичний дебют, закип'ятивши воду та поклавши в неї фетучіні. Продумати стратегію та смакові багатоходівки. Передбачити фланговий прорив часника, зменшивши його кількість удвічі. Зробити рокіровку, замінивши вершки 10% жирності на кефір 1% (він корисніший).

Нейтралізувати цибулеву атаку оцтом. У мітельшпілі розіграти основні смакові комбінації та задіяти важкі фігури, виклавши на пательню лосось і томати.

Знову відступити від канону, замінивши оливкову олія гарбузовою (бл**ь, переплутав у маркеті), а сушений чебрець майораном (і звідки він тільки взявся в шафі?!).

В ендшпілі протушкувати все з цибулею, часником і кефіром. Накрутити динаміку, згадавши про те, що фетучіні вариться от уже пів години. Насилу та без шкоди для кухні витягти з каструлі злиплий медузоподібний ком і вивантажити його на тарілку.

Полити соусом із запахом шахового модернізму. Спробувати і зрозуміти, що ця партія, мабуть, програна.

Збирає та куштує рецепти Юрій Пойманов
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту