Їж, смійся, худни: оригінальні рецепти млинців до Масляної (солдатські та театральні)

Від млинця віє споконвічністю і це не дивно: серед перших страв, придуманих людиною, був борошняний коржик, приготований на вогні. І в цьому сенсі млинець - кулінарний релікт.

А реліктам у гастрономічній сучасності, пересиченої делікатесами з усіх континентів, живеться непросто. Тому старозавітний коржик еволюціонував у респектабельний та актуальний млинець. Його взяли за свого багато національних кухонь, дали йому помітні імена, смачні й дивовижні начинки та хитромудрі форми подачі.

Але попри все це, від млинців віє споконвічністю, і тому вони з'являються на наших столах як уособлення одного з найдавніших, язичницьких ще свят - Масляної. Саме до цього свята ми й підготували добірку оригінальних рецептів цієї давньої мудрої страви.

???

Оригінальні рецепти

  1. 1Матюкальні млинці з пікантним гумором від Леся Подерв'янського. Не поріжтесь об краї!
  2. 2Силові млинці з вихровими полями від Тесли. Випікають сковороди.
  3. 3Млинці з ікрою Браконьєрські. Заборонені до поїдання в період нересту.
  4. 4Стереофонічний млинець у конверті-вишиванці від тріо Мареничів. 33 обороти на хвилину.
  5. 5Пожований млинець від супермаркету секонд-хенду "Чувал".
  6. 6Синкретичні млинці зі згущеним молоком і солоними огірками.
  7. 7Синергічні млинці з маслом і абрикосовим джемом.

Покрокові рецепти

Млинець борошняний ситний у вакуумній упаковці

Інструкція для солдат строкової служби

Опис і ТТХ

Млинець борошняної ситний призначений для харчування і подальшого насичення живої сили особового складу підрозділів в якості сухого пайка і в кількості 1 шт. Склад: сухе молоко, суха борошно, сухий яєчний порошок, сухі сода і цукор. Діаметр - 320 мм ± 0,2 мм. Вага - 100 гр ± 50 гр. Калорійність - 228, 4 Ккал (в будь-якому випадку).

Комплектність

1. Млинець борошняної ситний - 1 шт.

2. Упаковка - 1 шт.

3. Вакуум - 1 шт.

4. Пакет з водою і маслом для зволоження сухпайка - 1 шт.

5. Інструкція - 1 шт.

Примітки:

1. Оскільки вакуум не видко і невловимий, претензії щодо відсутності вакууму в упаковці не приймаються.

2. Якщо ви прочитали в інструкції про наявність у комплекті інструкції, не потрібно її шукати - це та сама інструкція, яку ви читаєте.

3. Не намагайтеся визначити масло за смаком, він відсутній.

Інструкція по застосуванню

1. Розкрити вакуумну упаковку.

2. Вилучити вакуум.

3. Витягти млинець.

4. Зволожити млинець водою (масло і вода поміщені в один пакет. Оскільки масло легше води, розкривати пакет потрібно знизу). Почекати 15 хвилин і змастити маслом.

5. Розгорнути млинець, переконатися в його міцності та естетичній привабливості і за бажанням звернути в нього продукт зі списку продуктів, рекомендованих Міністерством оборони.

6. Надійно помістити млинець у зручну для вас руку.

7. Їсти ротом.

Незбагненні млинці від Романа Віктюка

Режисерська версія

Викласти на стіл продукти. Послухати тишу. Вловити невловиме, побачити таємне. Вибудувати наратив страви. Уявити захоплено-зацькованих глядачів. 

Іронічно усміхнутися убогій ходульності майбутніх відгуків. Канути в творчість. Розкрити (не розбити - о, ні! - саме розкрити) яєчну шкаралупу та одразу - одразу! - всю парадигму сенсів яйця як життєстверджувальної метафори. Додати цукор. Не як цукор, зрозуміло, - як солодкий провісник прийдешньої цілісності, єдності. Яйця та цукор не змішати - ні! - звирувати, збаламутити!!! І в цей шалений хаос раптом - борошно... Як тугу буденності, як білий попіл повсякденності... Потроху, потрошки (так буде більше драматизму та менше грудочок). І от, коли здається, що тягуча, липка, борошниста аморфність перемогла безповоротно, саме тоді - САМЕ ТОДІ!!! – на неї чекає розпечений метал сковороди, тобто вогонь одвічного Ероса. А чого ж ще? Адже, про що б не ставилися страви, всі вони - лише гімн любові. Правда ж?

Збирає та куштує рецепти Юрій Пойманов
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту