Фото: censor.net.ua

Кабмін повинен затвердити список нецензурних виразів в Україні: що ще пропонує закон про "дематюкацію" мови

Всі гроші, отримані зі штрафів за лайку, повинні піти на розвиток культури.

З'явився текст резонансного законопроєкту про викорінення матюків з української мови.

Його опублікували на сайті Верховної ради.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що депутати цим законом повинні "захистити культуру мови від ненормативної лексики", через яку українці буквально втрачають власне "Я".

Автор документа - депутатка Ольга Богомолець - пояснила, чому депутатам варто взяти на розгляд цей законопроєкт. У документі підкреслюється, що матюки - це прояв слабкості й психоемоційного роздратування, а також свідоцтво втоми й агресії.

Для того, щоб українці більше не втомлювалися, Богомолець пропонує ввести адміністративне покарання за використання нецензурної лексики.

  • За матюк в ефірі телепередач, у матеріалах інших типів ЗМІ, в Інтернеті або під час публічного виступу - штраф від 680 до 1275 гривень;
  • За матюк від публічної особи - штраф 1250-1700 гривень, цивільні роботи від 40 до 60 годин, виправні роботи з відрахуванням 20% зарплати або навіть арешт на строк до 15 діб;

Гроші, отримані з "матюкливих штрафів", повинні піти на розвиток Українського культурного фонду, який підтримує розвиток культури в Україні.

Визначити, яке слово лайливе, а яке - ні, належить Кабміну, який повинен скласти список нецензурних виразів протягом шести місяців після опублікування закону. Крім того, чиновники повинні "ввести в дію систему моніторингу використання лихослів’я під час телерадіотрансляцій та публічних виступів, а також розповсюдження матеріалів, що містять нецензурну лайку в мережі Інтернет". 

Прощавайте, 80% коментарів щодо української політики у Фейсбуці. Ми будемо сумувати, якщо закон ухвалять.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту