Кабмін затвердив нову редакцію правопису української мови з помилкою

Спеціальна комісія філологів і чиновників від Міносвіти працювала над документом кілька років, але без казусу не обійшлося.

Кабінет міністрів України затвердив проект нової редакції українського правопису, який не змінювався з 1992 року. Є низка  спірних моментів, як-то "индик з Атен в етері". Саме це обговорюють найбільше, тим паче, що автори нових правил підкреслюют - зміни носять рекомендаційний характер, а не обов'язковий. Наприклад, можна писати як по-старому "кафедра", так і по-новому "катедра" - ні те, ні інше помилкою не вважається.

Матерiали по темi
Ич який индик, ирод у мітології та інші слова, які змінилися з ухваленням нового правопису

Однак без казусу не обійшлося. З-поміж фахівців комісії не знайшлося людини, яка трохи знається... на спорті. Вони і не зобов'язані, на перший погляд, але про спорт у новій редакції все ж написали.

Гаразд, ще можна пробачити укладачам правил "Кубок УЄФА". Таких змагань у європейському футболі вже 10 років як нема. Останнім переможцем цього турніру в травні 2009 року став якраз наш "Шахтар" з Донецька.

Скриншот

Але це не помилка: в історичній літературі ми продовжимо писати "Кубок УЄФА". А от наступна помилка груба і непростима. Мова про параОлімпійців (як пропонує писати нова редакція). Справа в тому, що літери "о" ні в самому терміні, ні в назвах хоч Міжнародного паралімпійського комітету, хоч у списках паралімпійських видів спорту Національного комітету спорту інвалідів немає, і бути не може!

Скріншот
Скриншот

Тому на нас чекає ще як мінімум одна редакція нових правил правопису.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту