Камбоджа образилася через сміття і поверне США і Канаді 1600 тонн відходів

Photo by Hermes Rivera on Unsplash
В уряді заявили, що їхня країна - не сміттєвий бак, куди інші держави можуть надсилати свій непотріб.

Камбоджа оголосила, що відправить 1600 тонн пластикових відходів, знайдених у транспортних контейнерах у порту Сіануквіля, назад в США і Канаду. Що це за сміття і як опинилося у цій державі в Південно-Східній Азії - ніхто достеменно не знає.

Як повідомляє vokrugsveta.ua, в порту виявили вісімдесят три вантажні контейнери з різними відходами.

"Камбоджа - не сміттєвий бак, де інші країни можуть утилізувати застарілі електронні відходи, і уряд також виступає проти будь-якого імпорту пластикових відходів і мастильних матеріалів для переробки у цю країну", - сказав представник міністра навколишнього середовища.

Відомо, що 70 контейнерів були відправлені із США, а 13 - з Канади. Обидві країни є основними експортерами вищезазначених відходів. Урядовий комітет, створений для вивчення цього питання, буде розслідувати, як і чому контейнери опинилися в Камбоджі. Будь-яку компанію, викриту в прийомі відходів, оштрафують і притягнуть до суду.

Розлютилися не тільки чиновники з цієї країни, а й звичайні камбоджійці, які в соцмережах називають цей інцидент "серйозною образою". У Камбоджі і так є серйозні проблеми з пластиковими відходами, які виробляються вітчизняною промисловістю.

Країни Південно-Східної Азії поступово повстають проти натиску сміттєвих поставок з Північної Америки і Європи. Рішення Китаю про заборону на імпорт іноземних пластикових відходів минулого року призвело до хаосу в світовій переробці і змусило розвинені країни шукати інші місця, куди б відправити своє сміття.

У цьому місяці Індонезія оголосила, що відправляє десятки контейнерів, наповнених відходами, назад до Франції, Австралії та інших розвинених країн. Так само вчинила сусідня Малайзія, відправивши назад 450 тонн імпортованого пластикового сміття.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), у світі щорічно виробляється близько 300 млн. тонн пластику, причому більша частина його потрапляє на звалища або в моря.

У травні 187 країн підписали договір, що дає іншим державам право блокувати імпорт забрудненого або важко утилізованого пластикового сміття. Однак кілька країн, в тому числі США, відмовилися підписати документ.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Katarina Luksemburg
Оскорбилась она! Ну и правильно! Пора уже полностью переходить на замену одноразовых вещей на многоразовые и экологичные! https://green-club.su/zamena-odnorazovyx-veshei-na-mnogorazovye/. Уже по другому нельзя!!!!
4 лист 2019 р., 08:38
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту