Канадський зоопарк повертає панд в Китай - їх немає чим годувати через карантин

Фото: PublicDomainPictures/Pixabay
Через пандемію і локдаун в країну припинилися поставки бамбука, яким харчуються ці тварини.

Через пандемію коронавірусу зоопарк у Калгарі (Канада) зіткнувся з дефіцитом бамбука - основного продукту в раціоні панд, яких також називають бамбуковими ведмедями. Таким чином під загрозою опинилося повноцінне харчування і життя двох панд - Да Мао і Ер Шун, які прибули до Канади з Китаю в 2014 році, пише vokrugsveta.ua.

Приїзд панд був організований в рамках кампанії, відомої як "дипломатія панд". Упродовж багатьох років Пекін віддає гігантських панд в оренду закордонним зоопаркам на знак дружби між Китаєм і іншими країнами, але ніколи їх не продає.

Раніше життєво важливий для панд бамбук надходив у Канаду безпосередньо з Китаю. Однак, як йдеться в заяві зоопарку, через пандемію COVID-19 повітряне сполучення між двома країнами припинилося. А, отже, припинилися поставки бамбука для панд.

Співробітники зоопарку намагалися знайти нових постачальників їжі для панд, але зіткнулися з проблемами логістики. Також є побоювання, що будь-які нові лінії постачання можуть обірватися в будь-який момент, і тоді панди залишаться без бамбука.

За словами доктора Клемана Лантьє, директора Калгарійського зоопарку, найкраще і найбезпечне місце для панд "у ці важкі й безпрецедентні часи - там, де бамбук рясніє і легко доступний". Це було неймовірно важке рішення, зазначив директор, але здоров'я улюблених тварин - завжди на першому місці.

Відповідно до двосторонньої угоди, дует великих панд мав залишатися в Канаді до 2023 року. Але в Калгарійському зоопарку змушені відправити тварин на батьківщину раніше, не дочекавшись закінчення 10-річного терміну їхньої оренди.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту