Київ майбутнього. Як зміниться столиця у найближчі десять років

Київська влада презентувала проєкт розвитку міста до 2025 року. За ним столиця має стати сучасною, екологічною та комфортною для життя місцевих вже зовсім скоро.
Генеральний план створюється не на рік або на два. Це - глобальне бачення реалізації основних напрямків стратегії розвитку міста. Проєкт того, яким ми бачимо надалі вид і розвиток Києва, сьогодні представить інститут Генплану - це своєрідна матриця. Далі, вже на початку наступного року, стартують громадські слухання й обговорення, за результатами яких в проєкт будуть вносити корективи, пропозиції киян

Так розпочав презентацію нової стратегії розвитку міста міський голова Віталій Кличко на форумі "Майбутнє Києва". 

Кличко пообіцяв, що до остаточного затвердження плану зміни столиці врахують та опрацюють побажання громадськості. Тому столиця буквально стане проєктом самих містян.

Хочеться вірити, оскільки поки робота з думкою громадськості виглядала не дуже.

А тепер докладно про новий генеральний план Києва (презентація, докладний опис), зі старим, до 2020 року, можна ознайомитися на сайті мерії.

1. Київ має стати "європейським"

Київські чиновники наголошують, що сучасний для нас Київ – це місто проблем. Воно відстає за показниками від столиць сусідніх країн та майже зовсім не розвивається. Тому задача влади – протягом мінімум семи років зробити так, щоб Київ осучаснився.

Наразі цьому заважають декілька очевидних недоліків, на які спрямований головний "удар" проєкту. 

Що у пріоритеті?

  • модернізація житлового фонду (створення 28,6 млн кв. м житла за 20 років)
  • оновлення промислово-складських територій (на місці застарілих комплексів планують будувати зелені зони та інноваційні парки, щоб створювати нові робочі місця)
  • поліпшення інвестиційного клімату (щоби столиця стала "культурно-діловим центром країни")
  • розвиток культурних установ з огляду на те, щоб вони стали комфортними для людей з особливими потребами
  • збільшення кількості садочків, шкіл, "місць культурного спілкування для молоді" (планується створити 45 тис. місць у дитячих садочках та 67 тис. у школах)

2. Київ має стати "компактним"

Чиновники планують розширити межі столиці шляхом забудови приміських територій (створення т.зв. "Київської агломерації"). Зазначають, що межі столиці не змінювалися з 90-х, а населення у столиці росте. Згідно з планом, за 20 років населення у Києві буде на рівні 4 млн людей.

Також планується зробити єдину транспортну систему міста, раціонально поєднавши Київ та приміські зони. Це зміни у плануванні доріг, об'їзних шляхів, графіку роботи транспорту. Тобто на перспективу у Києві мають зникнути (або ж стати мінімальними за кількістю) затори. Для цього повинні також поліпшити транспортне сполучення районів міста та розширити автомагістралі.

Окрім доріг, зміни торкнуться й метро. За сім років чиновники мають побудувати нову гілку метрополітену та збільшити за кількістю станцій вже наявні. 

Серед інших планів - добудувати Велику окружну дорогу, звести нові мости через Дніпро та запустити більше швидкісного електротранспорту для поєднання спальних районів та місць розташувань офісів. Переглядатимуть сам вид транспорту, ліквідовуючи явище "маршруток". 

3. Київ має стати містом для прийдешніх поколінь

Чиновники планують зберегти надбання минулих епох та зробити так, щоб майбутні містяни "пишалися містом". Для цього у столиці заборонять забудову висотними поверхівками місць історичного та культурного значення. Це передбачено спеціальним проєктом, який незабаром представлять для громадськості. Згідно з ним, пам’ятки архітектури будуть зберігати та реставрувати, а також захищатимуть саму зону, де їх побудували.

Окрім цього, планується покращення ландшафту міста та його озеленення. У Києві будуть створювати більше зелених зон – парків, скверів, алей. Для цього переглянуть місця щільних забудов та зони, де збереглося багато залишків промислових конструкцій.

Велику увагу приділять екології, зокрема питанню якості повітря і води. У столиці введуть контроль за очисними системами міста та будуть проводити більш якісне прибирання територій від сміття. Також у планах - побудова нових очисних систем каналізацій та збільшення використання альтернативних джерел енергії (наприклад, сонячних батарей).

4. Київ має стати доступним

Перш за все, це стосується проживання у місті. Київська влада планує створити такі умови, щоб житло могли придбати сім’ї із середнім рівнем доходу. Ті, у кого цей дохід менше, зможуть віднайти помешкання соціального типу, будівництво яких теж хочуть збільшити.

Покращення чекають і сферу надання послуг. Медична та комунальна сфера мають підвищити рівень обслуговування людей. За цим планують вести контроль. 

Змінять і спортивну інфраструктуру: вона має стати зручною для людей з обмеженими можливостями.

Матерiали по темi
Хто ти у Києві: турист, студент чи абориген (підступний тест)
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Igor Yarkin
Igor Yarkin,
17 груд 2019 р., 22:32
Igor Yarkin
Предлагаю сделать автобусные остановки и маршрутных такси перед светофорами, а не за ними, экономия времени и водителям легче водить общественный транспорт, меньше нервов, желаю побыстрее всё это организовать всем столичным и городским службам, с наступающем всех Новым годом.м
17 груд 2019 р., 22:30
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту