Київські брутальні панельки потрапили до польської книги про постмодернізм – про них пише The Guardian (фото)

Фото: zupagrafika.com, theguardian.com
Впізнайте на світлинах Шулявку, Виноградар чи Оболонь.

Польське видавництво Zupagrafika випустило фотокнигу Eastern Blocks: Concrete Landscapes of the Former Eastern Bloc ("Східні панельки: бетонні краєвиди колишнього Східного блоку"). До видання увійшли знімки кількох київських модерністичних будівель – про книгу пише The Guardian.

Як повідомляє hmarochos.kiev.ua, серед світлин будівель постмодерного періоду, які фотографи збирали впродовж десяти років, є ті, що відзняті у Києві. Зокрема, радянська мозаїка у житловому кварталі на Шулявці та панельний будинок на Виноградарі.

Там же – будинки-ромашки на Оболоні (побудовані на початку 1980-х) та корпус університету імені Тараса Шевченка у Голосіївському районі (побудований в 1972—1980 роки).

"Спальні райони Москви, "платтенбау" у східному Берліні, модерністська нерухомість Варшави, київські "брежнєвки"… Східні панельки - це фотографічна подорож по міських пейзажах колишнього Східного блоку. Тут є такі об'єкти як будинки "на курячих ніжках", радянські літаючі тарілки або башти у формі молота. Книга містить більше 100 фотографій, зроблених протягом останнього десятиліття, що демонструють модерністську і бруталістичну архітектуру, розкидану по Москві, східному Берліну, Варшаві, Будапешту, Києву та Санкт-Петербургу", - розповідають про свою книгу у видавництві.

Вартість фотоальбому – 19 євро.

Фото: zupagrafika.com
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту