Китай переходить на державну криптовалюту - цифровий юань

Фото: moerschy, Pixabay
Через десять років від паперових грошей планують повністю відмовитися.

Міністерство торгівлі Китаю оголосило про початок поетапного впровадження в країні державної криптовалюти. Цифрова валюта DCEP з'явиться в обігу в десятках міст і поступово охопить всі регіони країни. Уже в найближчі тижні десятки мільйонів громадян Китаю зможуть оплачувати рахунки за комунальні послуги, державні податки і інтернет-послуги за допомогою DCEP. Через рік цифрова валюта повинна прийматися всіма торговельними точками країни, пише hightech.plus.

Реалізацію проєкту підтримують чотири найбільші комерційні банки Китаю, а також великий пул компаній, що надають різноманітні послуги.

Поки валюта DCEP, яку неофіційно називають криптоюанем (офіційної короткої назви у неї поки немає) буде використовуватися паралельно з фіатним юанем. У десятирічній перспективі Центральний банк Китаю планує перевести весь грошовий обіг у країні на DCEP, що дозволить зробити його повністю прозорим для контролюючих органів.

Розробка DCEP зайняла близько п'яти років. Перші кілька років пішли на опрацювання концепції, активний етап робіт пов'язаний з програмною розробкою криптовалюти почався у 2018-му році, а вже у другій половині 2019 року китайські регулятори перейшли до внутрішнього тестування системи і заявили, що криптовалюта практично готова.

У планах регулятора поетапно перевести всіх державних службовців на отримання повних зарплат на криптогаманці і забезпечити вже до середини 2021 року приймання DCEP усіма торговими точками країни.

Матерiали по темi
Що буде з нашою свободою та приватністю після коронавірусу: ризикуємо перетворитися на ходячі штрих-коди
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту