Вчені Інституту зоології в китайській провінції Куньмін провели незвичайний експеримент у галузі генної інженерії. Вони імплантували в мозок 11 макак-резусів людський ген, який, як вважається, відіграє важливу роль у розвитку людського мозку.
Експеримент вдався, якщо можна так висловитися, наполовину. Шість з "трансгенних" ембріонів мавп, на жаль, померли, але п'ять тих, що вижили, показали кращі результати при тестуванні короткочасної пам'яті і мали більш швидку реакцію, ніж мавпи, які не піддалися імплантації.
"Це була перша спроба зрозуміти еволюцію людського пізнання з використанням моделі трансгенної мавпи", - розповів генетик Бінг Су з Інституту зоології Куньмін.
"Наші результати показали, що трансгенні примати можуть надати важливі - і потенційно унікальні - відомості з основних питань того, що насправді робить людину унікальною", - пишуть вчені в своєму звіті.
Втім, цей експеримент викликав значну негативну реакцію з боку західних вчених, які вважають його неетичним.
"Гуманізувати їх - значить завдавати шкоди. Де б вони жили і що б вони робили? Не створюйте істоту, яка не може мати осмислене життя в жодному контексті", - заявила Жаклін Гловер з Університету Колорадо.
І можливо, вона має рацію, але дивлячись різні ток-шоу, так іноді хочеться "гуманізувати" їхніх учасників, хоча б шляхом імплантації в їхній мозок гена мавп, щоб вони стали бодай трохи розумнішими.