Китайські вчені спробували з мавпи зробити людину - експеримент шокував Захід

Половина піддослідних загинула, але ті, що вижили - "порозумнішали".

Вчені Інституту зоології в китайській провінції Куньмін провели незвичайний експеримент у галузі генної інженерії. Вони імплантували в мозок 11 макак-резусів людський ген, який, як вважається, відіграє важливу роль у розвитку людського мозку.

Експеримент вдався, якщо можна так висловитися, наполовину. Шість з "трансгенних" ембріонів мавп, на жаль, померли, але п'ять тих, що вижили, показали кращі результати при тестуванні короткочасної пам'яті і мали більш швидку реакцію, ніж мавпи, які не піддалися імплантації.

"Це була перша спроба зрозуміти еволюцію людського пізнання з використанням моделі трансгенної мавпи", - розповів генетик Бінг Су з Інституту зоології Куньмін.

"Наші результати показали, що трансгенні примати можуть надати важливі - і потенційно унікальні - відомості з основних питань того, що насправді робить людину унікальною", - пишуть вчені в своєму звіті.

Втім, цей експеримент викликав значну негативну реакцію з боку західних вчених, які вважають його неетичним.

"Гуманізувати їх - значить завдавати шкоди. Де б вони жили і що б вони робили? Не створюйте істоту, яка не може мати осмислене життя в жодному контексті", - заявила Жаклін Гловер з Університету Колорадо.

І можливо, вона має рацію, але дивлячись різні ток-шоу, так іноді хочеться "гуманізувати" їхніх учасників, хоча б шляхом імплантації в їхній мозок гена мавп, щоб вони стали бодай трохи розумнішими.

Костянтин Огурєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту