Киянка отримала "Оскар" за документальний фільм про дівчаток з Афганістану

Олена Андрейчева стала продюсеркою фільму "Навчитися кататися на скейтборді в зоні бойових дій (якщо ти дівчина)". Разом з режисеркою Керол Дізінгер вони перемогли в номінації "Кращий документальний короткометражний фільм".

У центрі історії - Скейтістан в Кабулі. Це безкоштовна школа, в якій діти з неблагополучних сімей навчаються кататися на скейтборді і заодно здобувають загальну освіту.

Протягом року команда фільму спостерігала за дівчатками, які поступово прогресують не тільки в сфері освіти, але і в життєвих питаннях. Тільки в школі дівчата можуть вільно висловлювати свою думку і вчитися без страху.   

Продюсеркою стала киянка Олена Андрейчева, яка з 2006 року працює в сфері документалістики і телебачення. Останнім часом українка живе і працює в Лондоні.

Вона має великий досвід роботи з державними установами та неурядовими організаціями в усьому світі. Олена називає своєю спеціалізацією - рішення проблем і отримання доступу туди, куди він зазвичай закритий. Напевно, саме це вміння допомогло команді зняти фільм в одній з найбільш закритих країн світу.

"Найважливішим аспектом моєї роботи і моєї мотивації є щире бажання з'ясувати, як це жити життям людей, які є героями моїх фільмів. У поєднанні з глибоким практичним знанням документального кіновиробництва і розумінням візуальної сили середовища, я прагну робити фільми, які об'єднують сильну журналістику і душевність", - розповідає Олена про себе на своєму офіційному сайті.

Матерiали по темi
Хто отримав "Оскар"-2020: усі переможці

Нагадаємо, що напередодні премії режисер Любомир Левицький поділився з нами своїм прогнозом і висловив думку, що свій перший "Оскар" Україна отримає за документальний фільм:

"По-перше, у нас відбувається стільки неординарних подій. А, по-друге, наше документальне кіно набагато сильніше, ніж художнє".  

Що ж, перший крок до цього вже зроблено.

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту