Комічний політ: найкурйозніші пригоди астронавтів

Дню космонавтики присвячується! Розіграші високого польоту, які сталися з тими, хто в різні часи "борознив простори Всесвіту".

58 років тому, 12 квітня 1961 року, радянський космонавт Юрій Гагарін під час старту першого пілотованого космічного корабля "Восток" промовив слово "Поїхали!", яке дало старт всій космічній ері.

Майже 50 років тому, 20 липня 1969, американський астронавт Ніл Армстронг, зістрибнувши на поверхню Місяця з космічного корабля "Аполлон-11", прорік: That's one small step for a man, one giant leap for mankind! ("Маленький крок для людини і величезний стрибок для людства").

Ці факти й фрази загальновідомі. А до числа менш відомих відносяться навіть не тактико-технічні характеристики ракет, а те, чим першопрокладці космічних трас розважалися довгими орбітальними вечорами.

У День космонавтики "Йод" вирішив оприлюднити цю "абсолютно

ко(с)мічну інформацію".

30 років в очікуванні сексу

І почнемо ми з ще однієї загадкової фрази, яку сказав Армстронг, висаджуючись на Місяць: "Good Luck, Mr. Gorsky" ("Удачі, містере Горськи").

Коли астронавт повернувся на Землю, на кожній прес-конференції журналісти засипали його запитаннями: в чому сенс цієї фрази і хто такий містер Горськи. Але Армстронг завжди віджартовувався. І лише через 30 років розкрив таємницю:

- Зараз усі учасники цієї історії вже померли, і я, мабуть, можу розповісти, в чому тут сенс. Коли я був маленьким і грав у саду, то постійно чув з вікна сусідського будинку, як мій сусід, містер Горськи, сперечається зі своєю дружиною. "Ти хочеш оральний секс?! - кричала дружина. - Ти отримаєш його не раніше, ніж сусідський пацан полетить на Місяць!"

От тільки в правдивості в цій історії є сумніви. Сам Ніл Армстронг сказав, що вперше почув цей жарт у 1995 році в Каліфорнії з вуст коміка Бадді Хакетта. Але при цьому не став заперечувати, що й сам таке говорив.

Жінка на кораблі – буде хороший настрій

У 1973 році американський астронавт Оуен Герріотт взяв із собою на орбітальну станцію Скайлеб диктофон, на який його дружина наговорила кілька заздалегідь придуманих фраз. Одного виснажливого нічного чергування оператор Центру управління польотами (ЦУП) Роберт Кріппен вийшов на рутинний сеанс зв'язку:

- Скайлебе, це Х'юстон, відповідайте.

- Вітаю, Х'юстоне, - бадьорим жіночим голосом з диктофона відгукнулася станція. - Це Скайлеб.

Земля після секундного коливання поцікавилася:

- Хто говорить?

- Привіт, Боб, - відгукнулася станція. - Це Хелен, дружина Оуена.

Боб кілька секунд переварював інформацію, а потім насилу видавив:

- Що ти там робиш?

- Я тут вирішила хлопцям поїсти принести. Усе свіженьке, - заспокоїв його голос з орбіти.

Центр управління мовчав близько хвилини, а потім відключився. 👀Мабуть, у оператора здали нерви...😂

За спільним польотом "Союз-Аполлон" у 1975 році без перебільшення стежив увесь світ. Але за тим, як американці розіграли радянських космонавтів, встежити не вдалося.

Вирушаючи в політ, астронавт Венс Бранд попросив свою дочку Стефанію записати на плівку жіночий сміх і верещання на тлі музики та звуку води, що ллється, і взяв цей запис на орбіту. Уже після розстикування, коли кораблі "Союз" і "Аполлон" розійшлися на цілу сотню кілометрів, Бранд викликав на зв'язок радянський екіпаж.

- "У нас тут душ і дівчатка, - повідомив він, супроводивши свою промову магнітофонним записом. - А ви там що робите?".💃

Хто стукає у люк до мене

Того ж 1975 року космонавти Віталій Севастьянов і Петро Клімук два місяці провели на орбітальній станції "Салют-4". Перед поверненням на Землю, Севастьянов поплив у пристикований до станції корабель "Союз-18" для перевірки його систем і прикрив за собою двері, тобто люк, щоб не заважати Клімуку, який працював неподалік від перехідного шлюзу. Закінчивши з перевіркою, Севастьянов постукав по люка, як це заведено на Землі, коли входиш у чужі двері.

Реакція була миттєвою: "Хто там?" - запитав Клімук.

Сміялися довго. 🤣🤣🤣

Вас викликає Квазімодо

У 1982 році французький космонавт Жан-Лу Кретьєн захопив із собою на орбітальну станцію "Салют-7" дуже натуральну маску Квазімодо - ну треба ж чимось налякати радянських колег. Жарт вдався - на орбіті сміялися всі. А от операторам ЦУПу було не до сміху, коли їх з орбіти викликав... "інопланетянин".

Скафандр вірності

Починаючи із середини 80-х, доволі часто на орбіті доволі тривалий час літали змішані екіпажі - чоловіки та жінки. А оскільки на багатомодульних станціях "Мир" або МКС затишних місць, де можна усамітнитися, було предостатньо, після повернення багато журналістів запитували:

- Як там у вас на орбіті все це відбувалося?

- Що все? - не розуміли космічні парочки.

- Ну, ось це... те саме... яке, - запитували сором'язливі радянські репортери.

На жаль, "Йод" змушений засмутити читачів: офіційно зареєстрованих фактів стосовно "цього... того самого... якого..." немає. 💔 Тобто ця інформація досі лишається "цілком таємною". А от пікантних історій накопичилося чимало. І одну з них розповів космонавт Олександр Лавейкин.

У 1995 році чарівна Олена Кондакова і Валерій Поляков провели разом на станції "Мир" п'ять місяців.

- "Після польоту ми просто мучили Валеру питанням, чи займалися вони там сексом, - говорить Лавейкин. - Але він відмовився відповідати на ці питання". Кондакова - дружина космонавта Валерія Рюміна. Це, мабуть, і пояснює, чому Поляков змушений був тримати весь цей час свій скафандр на замку.

Жіноче та чоловіче почуття гумору

Під час чергових тестів інструктор поставив тій же Олені Кондаковій питання:

- Ви думали про те, що вам доведеться бути в космосі наодинці з чоловіками? Уявіть: космічний корабель, простір розміром як салон "запорожця", ви сидите між двох чоловіків. І вам треба сходити в туалет. Чи зможете?

- Я-то зможу. А от чи зможуть вони?! - пожартувала Олена і потрапила в екіпаж космонавтів...👩‍🚀

Почуття гумору допомогло і Мирославу Гермашевському. На екзамені з дій космонавта після посадки його запитали:

- Що ви зробите одразу після приземлення?

Відповідь була негайною:

- Насамперед я зрадію! 👨‍🚀

"Йод" вітає вас з Днем космонавтики і бажає частіше радіти! Навіть під час виборів. Адже для країни це майже космічний політ!
Костянтин Огурєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту