Кого збагатив коронавірус: історії компаній, що змогли заробити під час пандемії

COVID-19 не для всіх спричинив страшну кризу та падіння прибутків. Для деяких компаній він перетворив 2020-й рік на один із найкращих в історії.

Коронакриза виявилася кризою не для всіх. Дехто зміг прекрасно адаптуватися до нових умов життя та класно на цьому заробити. Йод.media розповідає про серйозні бізнеси, які змогли збагатитися у часи пандемії.

Zoom

Повна назва цієї американської компанії, заснованої у 2011-му році, звучить як Zoom Video Communications. І, давайте чесно, ви не надто багато про неї чули до пандемії та карантину. 

Фото: facebook.com/zoomvideocommunications

Аж ось, коли світ разом з більшістю офісів зачинився через коронавірус, виявилося, що віддалений конференц-зв'язок, який пропонує Zoom, це саме те, що треба, аби остаточно не втратити зв'язок з колегами, проводити наради, переговори та співбесіди. Чи просто влаштувати віртуальну вечірку з друзями ?

У розпал карантину, коли слово "зум" стало синонімом слова "зв'язок", соцмережі та інші комунікаційні програми схаменулися та стали поспіхом додавати безкоштовну послугу відеоконференцій до своїх сервісів. Та Zoom було вже не спинити: від кількох учасників конференцій сервіс дійшов до їхньої безкінечності без обмеження за часом.

Як наслідок, на початок літа ринкова вартість Zoom перевищила $50 млрд, у той час, як у січні вона складала $20 млрд.

А за даними Bloomberg Billionaires Index, глава Zoom Ерік Юань збільшив свій капітал більш ніж на $800 млн, доростивши його до $9,3 млрд.

Amazon

Інтернет-продажі — часто єдиний вид шопінгу, який був доступний людству на карантині. Тож вже нікого не дивує, що компанії, які займаються продажами у Мережі, у часи пандемії відчували себе, м'яко кажучи, дуже комфортно. 

Наприклад, Amazon та його засновник і найкрупніший акціонер Джефф Безос відчули кризу лише ранньої весни, коли люди взагалі нічого не купували, не розуміючи, що коїться навколо. Та коли стало зрозуміло, що карантин — це надовго, а жити далі якось треба, населення планети сповна оцінило переваги інтернет-шопінгу.

Настільки, що на початку липня Forbes повідомив: акції Amazon досягли рекордного максимуму, піднявши ринкову капіталізацію компанії до $1,54 трлн. Безосу належить 11,1% акцій компанії, тож його статки сягнули 182,6 мільярдів доларів.

Для розуміння того, наскільки це вражаючі цифри: це максимальна оцінка активів, яку фіксував Forbes за майже 40 років підрахунків статків мільярдерів. Тож нині татусь Amazon — найбагатша людина у світі.

Netflix

Зізнавайтеся, ганяли серіали на карантині? Звісно, що так. Як і більшість зачиненого по своїм домівкам населення світу. Як наслідок, наприкінці квітня американський стрімінговий сервіс прозвітував, що кількість його нових користувачів зросла на 15,8 мільйонів людей, що вдвічі вище, ніж прогнозували на початку 2020-го.

Таким чином, Netflix сягнув рекордної капіталізації. Його ринкова вартість тепер становить $187,3 мільярди.

Аби ви розуміли, наскільки неочікуваними стали ці цифри навіть для самої платформи: у розпал карантину Netflix на прохання ЄС знизив якість відео для європейських користувачів, аби вони не обвалили інтернет-інфраструктуру своїми рекордними переглядами.

Фото: Jade87, Pixabay

Activision Blizzard

Ще однією базовою розвагою змореного карантином людства стали інтернет-ігри. Дійшло навіть до того, що Всесвітня організація охорони здоров'я, яка до цього криком кричала, що геймінг — то зло, раптом закликала людей грати собі на здоров'я, скільки влізе. Мовляв, ігри дозвляють нам дотримуватися карантину, але при цьому не втрачати соціальні зв'язки та продовжувати отримувати інформацію.

Фото: twitter.com/ATVI_AB

Як наслідок, зі звітів одного з найкрупніших виробників відеоігор, американської компанії Activision Blizzard стало відомо, що творець популярної франшизи Call of Duty переживає один з найкращих періодів в історії завдяки коронавірусу. Акції Activision Blizzard з початку року зросли більш ніж на 30%.

У першому кварталі цього року Activision Bilzzard мала понад 400 мільйонів активних користувачів щомісяця. Це дозволило збільшити внутрішньоігрові доходи на 20% за квартал, сягнувши 956 мільйонів доларів. А загальний прибуток за цей період склав 1,52 мільярдів доларів.

Google

Фото: Deepanker Verma, Pixabay

Загальний ріст онлайн-трафіку та часу, який люди проводили онлайн, дозволив також не бідкатися на життя Alphabet Inc. - міжнародному конгломерату компаній, до якого у тому числі входить Google. 

На карантині, як заявили керівники холдингу, люди почали гуглити більше, ніж взагалі коли-небудь. Як наслідок, Google заробив для своєї материнської компанії $41,159 млрд євро (проти $36,339 млрд роком раніше). А квартальна виручка від реклами зросла на 10,3%.

CureVac

На початку епідемії багато йшлося про те, що компанія, яка першою отримає вакцину від COVID-19, озолотиться. Вакцини досі немає, та деякі компанії вже під час її розробки домоглися для себе кращого становища на ринку та місця під світовим сонцем фармакології.

До прикладу, німецька компанія CureVac не лише потужно втрутилася у гонку за вакцину, а ще й спровокувала міжнародний скандал. Президент США Дональд Трамп запропонував фірмі один мільярд доларів за ексклюзивне право на вакцину лише для американців.

Після втручання німецьких політиків, Міністерства охорони здоров'я та Міністерства закордонних справ ФРН гендиректора CureVac було звільнено, а майбутню вакцину проголошено надбанням усього людства. Тепер фінансуванням її розробки та виробництва займеться Єврокомісія.

Окрім того, ФРН як держава викупила 23% акцій компанії і вклала у неї 300 мільйонів. Тож як би не закінчилися розробки вакцини CureVac, вже зрозуміло, що бідувати тепер компанія не буде.

Юлія Мамойленко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту