Кохання без ексцесів: дієві поради, як забути колишнього

Разом з психотерапевткою розібралися у тому, які нескладні дії допоможуть безболісно вийти з відносин і почати нове життя.

«Я не можу забути колишнього» - проблема мільйонів дівчат по всьому світу, яка змушує страждати, плакати і відчувати себе самотньою. Може пройти тиждень, місяць, рік, а ви, як і раніше, будете хотіти повернути те, що втрачено. І навіть зовсім не важливо, з чиєї ініціативи ви розлучилися - вашої або вашого колишнього чоловіка. Біль від розставання може переслідувати вас, куди б ви не відправилися і з ким би ви не були.

Залиште минуле в минулому, дайте собі можливість жити заново, навіть коли здається, що життя не має сенсу без вашого колишнього чоловіка. Перестаньте порівнювати всіх чоловіків з колишнім, якщо хочете почати нові стосунки.

Якщо хочете дізнатися, як відпустити колишнього хлопця, дотримуйтеся ряду принципів, які прискорять процес прийняття ситуації і допоможуть досягти душевної рівноваги.

1. Займіть свій час

У ваших же інтересах не потонути в болоті сумних думок. Ясна річ, що руки часто опускаються, робити нічого не хочеться. Усвідомте, що ваше особисте життя складалося не тільки з відносин - в ньому може бути робота, хобі, рідні, друзі, домашні тварини та інше. Для початку постарайтеся зробити так, щоб ваш стан не відбився на роботі - спробуйте взяти відгул на кілька днів, щоб прийти в себе, а після повернення почніть працювати в повну силу, мотивуючи себе тим, що вам потрібен заробіток для того, щоб були кошти на проживання / оплату навчання / покупку подарунка для себе коханої.

Продовжуйте займатися улюбленою справою після робочого часу або відкрийте для себе щось нове. Наприклад, можна почати експериментувати на кухні, пробуючи готувати незвичайні страви. Або ж записатися на уроки танців або йоги. Загалом, поєднуйте приємне з корисним, головне, не замикайтеся в собі зі своїми проблемами і думайте про інші важливі речі у своєму житті.

Налаштуйте себе на заняття спортом і не запивайте горе алкоголем. Шкідливі звички не вирішать проблему, а тільки погіршать ваш стан. А спортзал допоможе виплеснути негативну енергію, і у вас не залишиться сил на сльози й істерики.

2. Думайте про себе

Спробуйте тверезо оцінити ситуацію і зрозуміти, чому закінчилися ваші відносини. У будь-якому випадку ви не повинні постійно звинувачувати себе у всіх гріхах. Як правило, найчастіше в розриві винні обидва партнери. Якщо ви відчуваєте докори сумління постійно, спробуйте прописати всі ваші проблеми з колишнім хлопцем і, можливо, ви переглянете своє ставлення до причини закінчення вашого любовного зв'язку.

Постійне відчуття провини може привести до нових комплексів або посилити старі, нерідко стає перешкодою для щасливого майбутнього. Вирвіться з цих кайданів і прийміть той факт, що помилятися можете не тільки ви, але й всі інші люди в цьому світі.

3. Усуньте джерело проблеми

Вам необхідно припинити спілкування з колишнім. А якщо це неможливо з будь-якої причини (наприклад, ви живете в сусідніх будинках або працюєте разом), постарайтеся мінімізувати всі контакти. Адже, погодьтеся, бачити колишнього хлопця, з яким ви разом проводили час, дуже складно. Можуть нахлинути спогади - як теплі, так і хворобливі. Постійно прокручувати їх, дивлячись на нього - це великий удар для психіки. А якщо ви досі його любите, але тепер не можете бути разом, то зведення спілкування до мінімуму або повна відсутність контакту - це те, що ви повинні зробити в першу чергу.

Не відповідайте на його дзвінки і смс, не зустрічайтеся з ним за чашкою кави, ніби ви просто старі друзі. Ви тільки будете робити собі боляче, якщо піддастеся пориву. Вас захлиснуть почуття прикрості, розчарування, жалю, смутку. Ви лише продовжите свої муки.

Не погоджуйтеся на пропозицію бути йому другом. Він може почати інші відносини, почати вам розповідати про них, тим самим викликаючи у вас сильні ревнощі, а ви нічого не зможете вдіяти з цим. Бути друзями вийде лише через довгий час, коли всі почуття стихнуть, і ви станете спокійно до цього ставитися. Однак, якщо ви заведете нові відносини, чи буде в захваті ваш нинішній молодий чоловік, коли дізнається про те, що ви дружите з колишнім? Навряд чи. Нікому від цього не буде краще, в першу чергу - вам самій.

Рекомендується також позбутися від речей, які нагадують про колишнього партнера. Якщо не вистачає сил спалити або викинути листівки, листи, подарунки, складіть все в одну коробку і приберіть подалі від очей. Можете повернути йому будь-які речі, натомість забравши свої. Ніщо не повинно з'являтися перед вашими очима, щоб не засмучуватися зайвий раз.

Дуже дієвим способом буде відмова від моніторингу соцмереж. Чим щопівгодини оновлювати сторінку колишнього у ВКонтакті або Інстаграмі, видаліть його з друзів або заблокуйте - не варто нервувати себе кожен раз, переглядаючи, чи не встиг викласти він фото з новою дівчиною.

І найголовніше - не діставайте ваших спільних друзів або знайомих постійними розпитуваннями про нього. А ще краще, попросіть їх зовсім не згадувати при вас про колишнього коханого.

4. Не відкидайте допомогу близьких людей

Найрідніші та близькі вам люди завжди вас підтримають і будуть на вашому боці. Відчуваючи їх тепло і підтримку, ви зрозумієте, що ви не самотні й улюблені, і життя на цьому не закінчується. Спілкуйтеся з ними частіше, вони завжди вас вислухають і зрозуміють. Коли ви відчуєте від них увагу і турботу, це покаже вам, що ви гідні кохання й щастя. Навіть якщо вони далеко, подзвоніть по телефону і відеозв'язку, відстані не стануть перешкодою тому, щоб ви відчували себе потрібною.

5. Дочекайтеся повного «одужання»

 Найжахливіше, що ви можете зробити - різко пірнути з головою в нові відносини відразу після розриву. Ви відразу почнете порівнювати нового чоловіка з колишнім, і це буде заважати повноцінно спілкуватися з новим партнером. Таким чином, ви не допоможете собі і просто скривдите нового партнера своєю поведінкою.

Нові відносини будуть здоровими і повноцінними, якщо при зустрічі з новим чоловіком ви відразу ж забудете про колишнього, у вас спалахнуть нові почуття.

- Щоб завершити стосунки не тільки в житті, але і внутрішньоособистісно - потрібно відпустити колишнього партнера повністю, - каже психотерапевтка Анна Крайлюк. - Це означає прожити всі емоційні переживання, що з ним пов’язані. В ідеалі треба з партнером поговорити про те, що нас хвилює. Це найкращий варіант - завершити стосунки в реальній зустрічі, щоб кожен партнер проговорив свої почуття. 

Щодо розмови, потрібно пригадувати не тільки негативні моменти, але й позитивні. До негативних ми відносимо образи, злість, незадоволення, вину, сором та інше. 

Психотерапевтка Анна Крайлюк.

Зрозуміло, що це має бути у ненасильницькій формі (говорити про себе, свої переживання, з чим вони пов’язані). 

До позитивних моментів відносимо все, за що ми вдячні партнеру та стосункам з ним: спільно проведений час, відкриття щодо себе, спільні подорожі, любов, що він вам давав, чи навіть життєві уроки. 

Якщо поговорити з колишнім немає змоги, раджу написати листа з аналогічною структурою, який навіть не обов’язково відправляти. Його ціль - допомогти прожити всі переживання, усвідомити цінність досвіду, що ви отримали в стосунках. Це важливий поінт, щоб «піти» у наступні стосунки більш усвідомлено.

  • Важливо знати! Ні в якому разі не повертайтеся до абьюзерів. Вони можуть обіцяти щастя і безмежну любов, але ви отримаєте лише страждання і біль від відносин з такою людиною. Ви не повинні терпіти фізичне і моральне насильство над собою.

Фото: freepik, Quaid Lagan, Samuel Ryde/Unsplash.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту