Коли джаз веселить: потішні моменти фестивалю, який стартує у Львові

Уже наступного тижня відбудеться один з кращих європейських джазових фестивалів (за версією Тhe Guardian) - Leopolis Jazz Fest! З 26 по 30 червня до Львова приїдуть і виступлять понад 300 музикантів з 15 країн світу! Але навіть у джазі є місце жартам. Ми зібрали кумедні нюанси найвідомішого українського джаз-фесту.

Псевдо-джазмени

Freepik

Що тішить з року в рік, так це музиканти, які хотіли б вважатися джазовими, але не є такими.

Типовий представник - Джамала. Скільки завгодно вона може надягати довгі наряди, широкі штани, заплющувати очі та розмахувати руками в такт, але від того факту, що вона все-таки більше поп-співачка, нікуди не дітися. Це доводить і її постійна участь у Євробаченні (і в основному конкурсі, і в журі Нацвідбору), і регулярна ротація на M1/​​2 та інших поп-каналах країни.

Це якби Apocalyptica стала хедлайнером фестивалю опери та оперети у Вероні. Начебто троє хлопців на віолончелях, але класичною музикою це не назвеш.

Аби зрозуміти, що ми маємо на увазі, пропонуємо насолодитися кавером пісні "великого джазового музиканта" Джастіна Бібера у виконанні Джамали та ще одного "джазмена" на ім'я LAUD. Хоча... може, вони таким чином викликали дух Луї Армстронга і Рея Чарльза?😊

"Бальзаківський вік" у ділі

Зростання популярності фестивалю, як правило, веде до того, що організатори намагаються задовольнити якомога більшу кількість вух. Так для покоління "за 50" щороку запрошують виконавців, які покликані підняти на ноги навіть тих, хто прийшов з паличкою і радикулітом. І "запальний блюз" з "легким роком" від Lucky Peterson і George Benson підриває "бальзаківський вік +", як подарункові сертифікати на масаж у спа-салоні.

Тоді-то і починаються головні танці львівського джаз-фесту. Рухи не забуті, бажання більше, ніж у молодняка, так і випито не менше. Спостерігати за цим - завжди весело. Чого тільки не робить з людьми джаз...

Freepik

Сумні (чи веселі?) танцюристи

Якщо на головній сцені ім. Едді Рознера граються багатенькі та відоменькі, то на Площі Ринок можна побачити танцюристів "з мас". Вони досі віддані музиці, а їхній самбі заздрять самі музиканти.

Сміттєві розбірки

До 2017 року фестиваль, який тоді ще називався Alfa Jazz Fest, неодноразово піддавався критиці з різних причин. Але головна причина можливого закриття фестивалю тоді була "найджазовішою" - зі Львова "забули" вивезти сміття.

Мотлоху та всякої нечисті було стільки, що політики почали закликати до скасування фестивалю. А ексміністр охорони здоров'я Олег Мусій взагалі пропонував санепідемстанції оголосити місто "зоною екологічної катастрофи".

Але фестиваль відбувся в стандартному режимі. Може, в якійсь Швеції сміття на вулицях і стало би причиною скасування фестивалю, у нас це тільки додає колориту.

Публіка з гумором відреагувала на заяви політиків - і в мережі з'явилися веселі колажі. Наприклад:

Коли хочеться стати відомим

Уже кілька років Leopolis Jazz Fest є одним з основних зборищ українського бомонду: тут і Вакарчук блукає самотній, і стильна Єфросиніна виблискує усмішкою, і веселий Фагот кайфує від улюбленої музики...

Але багато хто приїжджає не тільки послухати джаз, а й подивитися на українських "селебріті", зробити з ними селфі, засвітити гарну сукню...

Часом вони забувають про своїх других половинок, які часто чують таку музику вперше, але на камеру намагаються показати, що вони з "вищого світу":

Якщо добре придивитися, в центрі можна побачити Вакарчука (в капелюсі), а праворуч - Джамалу. Фото: Ivona
Єгор Бахарєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту