Команда Curiosity перейшла на дистанційку і керує марсоходом з дому

Фото: mars.nasa.gov
Дивимося фото, як співробітники NASA посилають вказівки на Червону планету, не вилазячи з піжам ?

У зв'язку з пандемією коронавірусу співробітники багатьох підприємств і компаній по всьому світу почали переходити на дистанційну роботу з дому, щоб вберегти себе від COVID-19. Подібні заходи торкнулися і працівників NASA, а також науково-дослідних центрів, що входять до нього. Так, на дистанційку перейшла команда Марсіанської наукової лабораторії, пише Naked Science.

Члени цієї місії розподілили між собою монітори, гарнітури та інше обладнання, які розвезли по домівках. Однак не всі, з чим звикли мати справу "марсіани", можна забрати в квартиру: найчастіше вони працюють з тривимірними зображеннями, відправленими Curiosity прямо з Червоної планети, а для цього потрібні спеціальні окуляри, які допомагають роздивитися всі деталі знімків і зрозуміти, куди далі направляти марсохід і які команди йому давати.

Такі окуляри, в свою чергу, вимагають високопродуктивних комп'ютерів з потужними відеокартами, тому, щоб у операторів ровера з'явилася можливість переглядати тривимірні зображення на своїх домашніх ноутбуках, вони перейшли на використання анагліфних 3D-окулярів.

Через неможливість спілкуватися в офісі один з одним (зазвичай для здійснення одної-єдиного дії марсохода спільно трудяться відразу 20 осіб), членам команди Curiosity тепер доводиться проводити по кілька відеоконференцій одночасно і листуватися в месенджерах - на всі ці маніпуляції тепер йде в середньому на одну-дві години більше.

До того ж такий розпорядок обмежує кількість вказівок, які відправляються марсоходу. Глава науково-дослідницької групи Керрі Бридж, наприклад, оперує 15 чатами, щоб упевнитися, що комунікація вчених і інженерів підтримується на належному рівні, і роботи виконуються за планом.

Клікайте для збільшення зображення. Фото: jpl.nasa.gov
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту