Компанія Ілона Маска представила мікрочіп для мозку та робота-хірурга, який його вживлює

Фото: скріншот відео Neuralink
Удосконалений чіп може підтримувати музику й працювати з іншими пристроями. А ще через нього можна керувати Tesla.

Нейротехнологічна компанія Ілона Маска Neuralink показала вдосконалений мікрочіп для мозку Link 0.9, а також робота-хірурга, який цей нейроінтерфейс вживлює. Презентацію новинок провели 29 серпня.

Новий чіп для мозку, на відміну від попередньої версії, має крихітний розмір - всього кілька сантиметрів. Його поміщають під шкіру, він непомітний під волоссям і не відчутним для носія. 

Першочергова задача пристрою - допомогти людям з травмами мозку і спини. Наприклад, відновити можливість рухатись для паралізованих, повернути зір сліпим, нормалізувати гормональний фон для людей з депресією.

Фото: скріншот відео Neuralink

Роботу нового мікрочіпа продемонстрували на двох свинках. Аргументуючи це тим, що вони дуже схожі на людей - люблять їсти.? Одна з піддослідних вже два місяці живе з імплантом, який зчитує більше тисячі електричних імпульсів з її мозку, а другій видалили чіп, аби довести, що від нього можна відмовитися у будь-який момент.

Установка чіпа відбувається за допомогою робота-хірурга, який не пошкоджує тканин і нервову систему. Сама операція, каже Маск, проходитиме для пацієнта безболісно.

Чип Link 0.9 заряджають індукційно та з’єднують зі смартфоном за допомогою Bluetooth.

Фото: скріншот відео Neuralink

В майбутньому хочуть додати ще функцію телепатичного спілкування. Вона буде можлива тільки, якщо чіп буде у кожного співрозмовника.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту