Фото: прес-служба президента

Конституційний суд не отримував списки членів коаліції з 2014 року - питання про її існування залишається відкритим

Триває засідання суду у справі законності розпуску Верховної ради.

Склад коаліції Верховної ради - невідомий.

Це підтвердив Конституційний суд України, який 10 червня розглядає позов народних депутатів щодо незаконності розпуску парламенту Зеленським.

Доповідач у цій справі, суддя Віктор Кривенко декілька разів зазначив, що колегія суддів так і не отримала остаточний склад членів коаліції. Останній список депутатів більшості, з яким суд ознайомився, датується 2014 роком. Які депутати входили до коаліції після цієї дати - невідомо. 

Кривенко підкреслив, що суд декілька разів надсилав запит на отримання складу нинішньої коаліції депутатів - після 2014, 2016 та 2018 років. Однак ключового документу для розуміння контексту діяльності парламенту немає.

Суд запропонував народним депутатам додати список коаліції у матеріали справи, якщо він у них наявний. Однак позивачі цього зробити не змогли - апелювали до заяв окремих фракцій щодо існування коаліції. 

Зазначимо, що відсутність більшості у парламенті з 2016 року є основним аргументом сторони Зеленського щодо законності розпуску Верховної ради. Його опоненти - народні депутати - стоять на тому, що коаліція у парламенті існувала - до самого моменту її розпуску президентом 17 травня. 

Розгляд справи у суді триває. 

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту