#Коронафейк про 5G: до чого тут Білл Гейтс та чи будуть нас чіпувати

Йод.media продовжує розвінчувати міфи про коронавірус – на черзі той, який став найпоширенішим та найпопулярнішим у світі за останній час.

У рубриці #коронафейки ми розповідаємо про найбезглуздіші вигадки та брехню про COVID-19, у які чомусь вірить людство. Першу серію можна почитати тут (про імпотенцію, брудний одяг та недоварену їжу), другу серію - тут (про швидкі тести, гігієнічні прокладки та надію на спеку). На черзі фейк під номером 7, який останнім часом став найпопулярнішим у світі – про нього зробили заяву ООН, ВООЗ та мінохорони здоров'я України. А минулого тижня дійшло до того, що можливий зв'язок технології 5G та COVID-19 розслідували у парламенті Австралії. Ми теж не змогли пройти повз. Розповідаємо, що це за маячня та звідки вона взялася.

Хто це розпочав?

Усе почалося на початку березня, коли американський лікар Томас Коуен записав свою теорію про зв'язок 5G та коронавірусу на відео та виклав його на YouTube. У ньому йшлося про те, що п'яте покоління мобільних мереж є причиною спалаху пандемії. Зокрема, що коронавірус – це "побічний продукт клітин людського організму, які отруєні випромінюванням від 5G". 

Скріншоти: cbc.ca

Відео набуло великого розголосу. Лише упродовж тижня відеоролик набрав 390 тисяч переглядів. На нього почали накладати титри різними мовами, постити у Facebook та інших соцмережах. Зрештою YouTube видалив це відео "через порушення принципів спільноти".

На підтримку того, що 5G викликає COVID-19, почали висловлюватися знаменитості по всьому світу. Наприклад, британський телеведучий Еймонн Холмс та американський актор Вуді Харрельсон.

Згодом теорія 5G почала обростати дедалі новими варіаціями. Про те, що хвилі 5G випромінюють радіацію, що ослаблює імунну систему організму та робить її сприятливою до вірусу. Та врешті про те, що самі віруси можуть "мандрувати" разом з електромагнітними хвилями і таким чином заражати велику кількість людей.

Найбільший вплив ця інформаційна лавина справила на Велику Британію. Там дійшло до того, що люди почали підпалювати та руйнувати вежі зв'язку 5G. Щонайменше 20 телекомуніційних веж були пошкоджені у результаті актів вандалізму.

В Україні ця інформація значний вплив не спричинила. Певно, тому, що у нас 5-е покоління бездротових систем поки не впроваджене.

До чого тут Білл Гейтс та чіпи?

Зате на наших інформаційних теренах, теорія про 5G домішалася до кількох інших. Вони прийшли до України більшою мірою із сусідньої держави, де ці чутки поширювали навіть телеканали та відомі блогери (назви та імена уточнювати не будемо, аби не рекламувати та не поширювати це зайвий раз ?).

Зокрема, йшлося про те, що світова пандемія – це справа рук американського бізнесмена, мільярдера, засновника корпорації Microsoft Білла Гейтса. Мовляв, це він створив вірус, а тепер 5G – його поширюють.

У якості доказу розповсюджували старе відео, датоване 2015-м роком. Це виступ Гейтса на конференції TED "Новий спалах епідемії? Ми до неї не готові". Зараз його називають пророчим. 

На запитання: "Навіщо Гейтсу пандемія?" прибічники цієї теорії відповідали наступне: тепер Гейтс створить вакцину та заробить на ній нові мільярди доларів.

Наступною стадією цього інформаційного балагану стало твердження, що вакцинувати людей будуть шляхом вживлення чіпів. І таким чином за людством встановлять глобальний цифровий нагляд та контроль.

Теорія про масову чіпізацію в Україні викликала хвилю мемів та народних жартів ? От кілька з них:

Що кажуть наукові джерела?

Усі офіційні коментарі з цього приводу можна звести до одного – це фейк. Однак додамо трохи деталей. От що каже Всесвітня організація охорони здоров'я:

Віруси не можуть поширюватися по радіохвилях/мобільних мережах. COVID-19 поширюється у багатьох країнах, у яких немає мобільних мереж 5G. COVID-19 розповсюджується через респіраторні краплини, коли заражена людина кашляє, чхає або говорить. Люди також можуть заражатися, торкаючись забрудненої поверхні, а потім своїх очей, рота чи носа.

Цю ж цитату поширило міністерство охорони здоров'я України.

У Великій Британії додали: фейк про технологічне поширення коронавірусу та його зв'язок з 5G став у країні найпоширенішим прикладом дезінформації в інтернеті. Це підтверджує дослідження офіційного регулятора ЗМІ: 

Дуже багато людей говорять про це. А тривожна кількість людей, здається, певним чином у це вірить.

На завершення – коментар з Австралії, де цей фейк змушений був розслідувати парламентський комітет з питань комунікацій. Експерти з електронних комунікацій заявили, що пов'язування COVID-19 з радіохвилями "не має наукового обґрунтування" і є "біологічно та фізично неможливим".

Головний лікар Австралії Брендан Мерфі назвав фейк про 5G повною нісенітницею:

Немає жодних доказів того, що 5G впливає якось на поширення коронавірусу. Це повна нісенітниця. 5G взагалі не має нічого спільного з коронавірусом.

Що стосується Білла Гейтса, то тут все просто - у 2000 році Гейтс разом з дружиною Меліндою заснував Bill&Melinda Gates Foundation, який зараз є найбільшим благодійним фондом у світі. Серед цілей фонду - поліпшення системи охорони здоров'я на планеті і боротьба з епідемічними захворюваннями. Цього року Bill&Melinda Gates Foundation оголосив про виділення $100 мільйонів на боротьбу з поширенням нового SARS-CoV-2. 

Шкода, що у сучасному світі людям так складно повірити просто у добрі та щирі вчинки. І так легко повірити у фейки ?

"Це справжня ганьба: в часи, коли виникли реальні занепокоєння щодо здоров'я та добробуту широкої громадськості, й економічних збитків через боротьбу з цією пандемією, час та енергію потрібно витрачати на боротьбу з неправдивими чутками", -

заявили в ООН.

Марта Абрикосова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту