Коронавірус в Італії: історія туристки, мрія якої відклалася на невизначений термін

Венеція, Болонья і Флоренція: оплачені авіаквитки, місцеві переїзди, житло. Тепер залишилося повернути гроші. А от що робити з нервами та зіпсованою відпусткою? Про свої коронавірусні "пригоди" розповідає літредактор "Йоду".

Як і багато моїх співвітчизників, поїздки я звикла планувати заздалегідь. Тільки з'являються авіаквитки за більш-менш прийнятною ціною - чому ні? І тим паче, коли можна за трохи більше ніж півтори тисячі гривень відвідати місто, про яке мрієш з дитинства.

Звісно, про ризики ми всі думаємо - робота, наприклад, або сімейні обставини. Але мені, майже рік тому й на думку не спадало, що поїздку в Італію доведеться відкласти через пандемію.

До речі, впевнена, що серед вас знайдеться маса таких, як я, що вже звикли до спалахів всіляких вірусів по світу і до того, що нашу країну вони не чіпляють. Але не цього разу.😕

Отже, у мене на руках два квитки з Києва до Венеції, виліт планувався на 6 квітня, назад - 11 числа. У маршруті - Венеція, Болонья, Флоренція.

Тепер житло. Його ми (компанія з 8 людей) почали підшукувати наприкінці січня. Ті, хто був у Італії підказали, що орендувати його треба дуже заздалегідь - бо можна не знайти. Сезон там завжди. Ціни кусалися - близько 700 грн на добу, - але мрія і трепет усе перетруть: 4 прекрасні квартири ми забронювали на Airbnb з умовою, що бронь можна скасувати безкоштовно. Але гроші з карти списали і обіцяли повернути, раптом що.

🏨

На майбутнє - уважно читайте умови оренди квартир. А саме число, до якого можна зняти бронь. Поясню: через поспіх (у жодному разі не через паніку) ми вирішили, що можемо зробити це за декілька днів до поїздки, тобто спочатку квітня. Ймовірно, у орендодавців щось змінилося, бо скасувати бронь треба було до 10 березня.

Мій друг, який добре володіє англійською, вступив з ними в суперечку, мовляв, поверніть нам усі гроші і не штрафуйте за скасування броні через причину, що від нас не залежить.

Відповідь: ситуацію розуміємо, обіцяємо повернути всі гроші, точна інформація - упродовж 24 годин. Відповіді поки що не отримали.
Але ж мова йде майже про тисячу доларів (вартість житла на всіх вісьмох) - приблизно по 3000 грн. з кожного.

🚎🚋🚅

Тепер місцеве пересування: квитки на поїзди між Венецією, Болоньєю і Флоренцією. Їх ми купили теж заздалегідь, так дешевше, ніж купувати на місці. Приблизна вартість - 1500 грн. з кожного (усього - ще 500 у.о.).

Лист перевізнику ми теж написали. Думали, ці гроші нам вдасться повернути, навряд чи до цього часу Італія скасує карантин. Але повертають вони не гроші, а нададуть (сподіваємося) ваучер на купівлю квитків на ту ж суму. Цей ваучер можна буде використати впродовж одного року.

🛫

І тепер місцеві питання - повернути гроші за квитки, куплені в МАУ.

Поміняти дати можливо тільки в період терміну дії квитка з доплатою різниці вартості перельотів. Термін дії наших закінчується 17 квітня. Зрозуміло, що ми навіть приблизно не можемо знати, на які дати міняти виліт. Але в МАУ обіцяли зв'язатися ближче до вильоту (6 квітня) і щось запропонувати. Чекаємо.

Мрія з перенесенням на невизначений термін

🙄💫

У нашій компанії з 8 людей тільки один чоловік був у Венеції, інші - лише мріяли. Найбільше, напевно, я. Тому, коли Ухань вибухнув коронавірусом, особисто у мене ніякої паніки не було, а була впевненість, що всі ми полетимо.

Навіть коли Італія увійшла в трійку країн-лідерів з хворих і померлих, упевненість в тому, що це все заспокоїться до квітня, була стовідсоткова.

Після скасування перельотів в цю країну стало зрозуміло, що полетимо ми туди трохи пізніше, точно не ясно коли і, звісно, не за 1700 грн, а вдвічі, а то й утричі дорожче.

Коронавірус в Україні і я

🦠👩

Я не проти карантину, що ввели в Україні, і навіть за нього, на відміну від багатьох моїх друзів, які ніяк не можуть відійти від "видовища" в Нових Санжарах. Опонують тим, що "нашим людям тільки дай тему до паніки - все на шляху знесуть". І згодна, і ні. Адже особисто я вірю: саме після Санжар велика частина населення України зрозуміла, які наслідки бувають через небажання дізнатися, прочитати і головне - проаналізувати інформацію про хворобу.

Сьогодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив про готовність прийняти ще 41 українця з Китаю. І якщо перший тест на адекватність і міцність нервової системи ми з ганьбою на весь світ провалили, то зараз є надія, що розуму у нас буде набагато більше, ніж страху.

Ірина Маслова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту