Коронавірус vs відпустка: 7 країн, що прийматимуть туристів влітку-2020

Хорватія вже відкрила кордони, на черзі – Туреччина і Єгипет, а в Греції вимагатимуть "паспорт здоров'я".

Карантин через COVID-19 фактично відібрав у нас весну. Але попереду – літо. І є велика надія, що без відпусток ми не залишимося. Уряди країн світу домовляються про спільні заходи задля того, щоб відродити туризм уже найближчим часом. Йод.media дізнався, чи готові приймати українських відпочивальників країни, які традиційно користуються у наших туристів найбільшим попитом.

P.S.

☝ Зауважте, що поїхати кудись ми зможемо у разі, якщо Україна нас випустить. Поки кордони закриті, а конкретної дати їхнього відкриття немає.

Туреччина

Туреччина має дуже амбітні плани щодо літа-2020, попри те, що нині вона входить до десятки держав світу з найбільшою кількістю хворих. Там зареєстровано близько 150 тисяч випадків COVID-19 (понад 4 тисячі з них – летальні).

Однак при цьому підготовка до курортного сезону триває повним ходом. Очікується, що після завершення посту Рамадану та Свята розговіння (тобто, після 24 травня) у країні буде відновлено внутрішній туризм.

"Сподіваємось, ми зможемо забезпечити перехід нашої країни до нормального життя  після свята",

- сказав президент країни Реджеп Ердоган

Міжнародний туризм збираються поновлювати орієнтовно із середини червня. До цього часу турецькі курорти, які бажають приймати туристів з-за кордону, мають пройти обов'язкову сертифікацію, що підтвердить: у їхніх готелях немає COVID-19.

Наприклад, готелі Анталії повністю замінили килимові покриття на такі, що добре миються та дезінфікуються. Антибактеріальними розчинами обробили також стіни готельних номерів.

Шезлонги на пляжах та біля басейнів розставляють таким чином, щоб забезпечити дистанціювання між туристами.

Так само переставлять столи у ресторанах. Харчування за системою "шведський стіл" цього літа у готелях не буде. Спокійно, систему "все включено" при цьому не скасовують, просто їжу не виставлятимуть у відкритих контейнерах для самообслуговування – її треба буде замовляти за меню, порційно.

Персонал готелів з певною регулярністю мають тестувати на коронавірус. Раніше планувалося, що тестуватимуть також всіх туристів в аеропорту прибуття. Або ж вимагатимуть від них наявність сертифіката про відсутність інфекції. Але, ймовірно, від цієї ідеї відмовляться, оскільки вона надто складна в реалізації.

Єгипет

Єгипет продемонстрував доволі ефективні дії у боротьбі з коронавірусом. У країні зі 100-мільйонним населенням було зафіксовано близько 11 тисяч випадків захворювання (592 – летальних). Тож, зважаючи, що кількість одужалих зростає, а кількість нових випадків інфікування зменшується, місцевим готелям вже дозволили відновлювати місцевий туризм.

Однак подорожувальникам з інших країн поки що пакувати валізи до Єгипту рано. Місцевий – це ще навіть не внутрішній. Це означає, що, наприклад, готелі Хургади можуть відкрити свої двері та пляжі тільки для жителів Хургади. Готелі Шарм-Ель-Шейха – відповідно, лише для своїх жителів.

Заповнювати готелі при цьому дозволено лише на 25%, аби уникнути скупчення народу. Є ще низка рекомендацій, які зобов'язані виконати готелі, для відновлення роботи:

 • обов'язково мати місцеву клініку та лікаря;
 • регулярно вимірювати температуру персоналу та проводити для нього експрес-тести на COVID-19;
 • постійно проводити дезінфекцію всієї території;
 • встановити столи у ресторанах на більшій відстані один від одного та заборонити відкриті буфети;
 • заборонити кальяни;
 • заборонити проведення на курортах будь-які масові розважальні заходи, дискотеки, вечірки, весілля.

"Лише тим готелям, які дотримуються заходів проти COVID-19, дозволять приймати місцевих гостей з 25-відсотковим обмеженням",

- сказав Абедль Аль-Асі, помічник міністра туризму.

Якщо ці заходи будуть ефективними, то, орієнтовно, з 1 червня буде дозволений і регіональний туризм для відвідувачів з усієї території країни. Тоді ж дозволять заповнювати готелі на 50%.

Можливу дату відкриття курортів для іноземців не називають. Усе залежатиме від показників захворюваності всередині Єгипту.

Болгарія

Розпочала відновлення туристичної галузі Болгарія, де було зафіксовано близько 2000 випадків COVID-19 (близько 100 – летальних). 13 травня у країні було скасовано надзвичайний стан, що означає і відновлення роботи готелів. Однак міністерство туризму дозволило приймати відпочивальників, якщо:

 • на всій території готелю між туристами забезпечено дистанцію 1,5 метри;
 • скрізь встановлено дозатори з антисептиками, доступні для персоналу й гостей: на входах, у холі, біля ліфтів, на вході до їдальні та розважальної зони, біля басейнів та просто на вулиці;
 • заборонено скупчення туристів у вестибюлях готелів та черги на ресепшні;
 • харчування гостей дозволено лише просто неба чи на відкритих майданчиках;
 • шведські столи дозволені, але лише за умови, що їжа розміщена за прозорою перегородкою, а на тарілки гостей її накладає працівник у масці та рукавичках. Самообслуговування заборонено;
 • дозволена робота басейнів, однак заборонені СПА-центри.

Болгари вже можуть їхати на відпочинок до готелів, що дотрималися цих вказівок. Однак спеціальний наказ міністерства охорони здоров'я забороняє в'їзд до країни іноземців до 14 червня. Очевидно, що міжнародний туризм може бути відновлений лише після цієї дати.   

Грузія

Про рішуче та стрімке відновлення туризму повідомили у Грузії, де зареєстровано менше 700 випадків COVID-19 (12 – летальних). З 15 червня планується відновлення внутрішнього туризму, з 1 липня хочуть відкрити кордони для іноземців.

Там хочуть влаштувати так звані "безпечні коридори" для туристів з країн, які цікаві Грузії у туристичному плані. Їм обіцяють безпечний для здоров'я та швидкий перетин кордону з дотриманням усіх санітарних норм.

"Є кілька критичних точок. Зрозуміло, це кордон і контроль на кордоні, як на сухопутному, так і повітряному. Потім транспорт, а потім готель. Важливими є всі етапи, де заходи і правила безпеки проти COVID-19 мають бути дотримані",

- заявив прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія.

Кіпр

Кіпр збирається відновлювати туризм, дотримуючись загальних рекомендацій Європейського союзу. Зокрема масковий режим та носіння рукавичок на курортах. Однак говорити про конкретніші правила поки що рано – Кіпр лише розпочав їх розробляти.

Міністр транспорту Кіпру Янніс Карусос застеріг потенційних туристів від поспішного бронювання квитків та готелів. Небо у країні буде закрито орієнтовно до 9 червня.

Разом з тим, після цієї дати Кіпр збирається повернутися до більш-менш звичного ритму життя і вважає, що матиме попит серед мандрівників, оскільки не є надто постраждалим від коронавірусної хвороби. Там виявлено менше 1000 випадків захворювання (17 – летальних).

Греція

Грецька боротьба з COVID-19 вважається однією з найуспішніших у Європі. У країні доволі низька смертність від коронавірусу – 160 летальних випадків на близько 3000 хворих. Тож влада країни сповнена оптимістичних сподівань щодо туристичного сезону. Там заявляють про готовність приймати іноземних туристів з 1 липня.

Але є але: до країни пустять лише людей з "паспортом здоров'я", тобто тих, хто успішно пройде тестування на коронавірус. Мандрівники мають протестуватися ще до вильоту в Грецію.

"Люди зможуть потрапити в літак лише з негативним тестом або з позитивним тестом на антитіла",

- заявив прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс.

Греки сподіваються, якщо влітку епідеміологічна ситуація в країні залишиться стабільною, восени кількість туристів значно зросте.

Хорватія

Хороша новина для любителів адріатичного узбережжя Хорватії – ця країна вже відкрила свої кордони. Поки – трохи схитрувавши. Але, судячи з тенденцій (у країні – близько 2 з половиною тисячі хворих, більша частина з яких – вже одужали, летальних випадків – менше сотні), масовий туризм влітку тут також буде.

Нині в країну іноземці можуть приїхати, якщо це становить "економічний інтерес" для Хорватії. Зрозуміло, що туристичні мандрівки – це теж економічний зиск для державного бюджету. І про це без недомовок кажуть самі ж хорватські можновладці.

"Звісно, в разі кожного туриста йдеться про економічний інтерес. Ми - туристична країна і цілком зрозуміло, як сильно вдарить по нас поганий сезон. Ми не хочемо запрошувати іноземців, з огляду на ситуацію, що склалася. Але ми не відмовимо їм, і вони зможуть приїхати у відпустку, якщо заплатили за неї".

Ну, ви зрозуміли – якщо у вас будуть оплачені квитки на хорватський курорт та готель там – у країну вас точно пустять, прямо зараз ?.

Очікується, що згодом пускатимуть усіх охочих і без жодних хитрощів. Залишилося дочекатися точної дати.

Що буде з туризмом у найпостраждаліших країнах?

Попри те, що дату відкриття кордонів (3 червня, поки лише для громадян ЄС) назвали в одній з найпостраждаліших  від COVID-19 країн світу – Італії (понад 220 тисяч випадків захворювання, понад 30 тисяч з яких – смертельні), бронювати туди квитки поки не радимо ні ми, ні сама влада цих країн. 

Як і до Іспанії, що теж шокує коронавірусною статистикою (понад 270 тисяч хворих, понад 27 тисяч – летальних випадків).

Влада цих країн, здається, вирішила позмагатися в найабсурдніших заходах щодо профілактики коронавірусу на пляжах.

В Іспанії, наприклад, планують встановити на пляжах пластикові перегородки задля соціального дистанціювання. А в Італії хочуть змусити людей носити маски на пляжі, поки вони дійдуть до свого шезлонга, та тримати відстань навіть у воді.

Юлія Мамойленко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Анастасия Н
Скорей бы уже все наладилось и на эти лазурные пляжи, забыть о карантине, болезнях и этих кошмарах. Да и жаль будет, оформила страховку на год на https://ukasko.ua/, хотела по миру поколесить, и границы закрыты =(
19 трав 2020 р., 15:58
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту