Космічна схема: Австралія буде видобувати воду на Місяці, щоб долетіти до Марса

Австралійці жартують, що половина їхньої країни і так вже виглядає, як далекі безлюдні планети, тому немає чого втрачати.

Слідом за Індією, яка збила власний супутник та проголосила себе космічною державою, приєднатися до когорти наддержав вирішила  Австралія. Там заявили, що підуть своїм шляхом: замість того, щоб виділяти державне фінансування на космічні дослідження, будуть залучати до них бізнес. 

Як повідомляє bloomberg.com, нині державний бюджет Австралійського космічного агентства (ASA) складає всього 41 млн доларів на рік (для порівняння – бюджет Американського космічного агентства (NASA) – 20 млрд доларів на рік). Тому немає сенсу навіть починати наздоганяти американців у цьому плані.

Однак ASA хоче запропонувати крупним компаніям розробити технологію з видобутку води на Місяці (точніше – переробки водню у воду). Цей план досить хитрий – таким чином Місяць стане перевалочною станцією та сировинною базою на шляху до Марса. І вже тут – в освоєнні Марса – австралійці збираються обійти всіх. Кажуть, що половина їхньої країни і так уже пустельна, як Марс, тому вони добре впораються.

ASA вже розпочала переговори з компаніями, які мають інженерні потужності для буріння на Місяці. Місячна вода може стати потенційним джерелом ракетного палива для забезпечення довгострокових пілотованих місій на Марс.

"Передача, доставка та отримання речей із Землі на орбіту або углиб космосу – це дуже дорога операція. Якщо ми зможемо виробляти воду безпосередньо у космосі, ми опинимося попереду всіх", - заявили австралійці.

 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту