Фото: Unsplash

Коти сприймають хазяїв за батьків і відчувають стрес, коли тих немає поруч, - вчені

Просто іноді вони прикидаються, що вас не люблять. Але не всі ?.

Раніше ми писали про те, що коти мають різні способи прояви любові до господаря. І навіть зовнішня байдужість насправді може бути ознакою поваги.

Американські біологи пішли далі в дослідженнях і припустили, що коти взагалі не можуть перебувати без оточення. У статті, опублікованій на Current Biology, йдеться, що багато пухнастих сприймають господарів як батька або матір і тому важко переносять моменти розлуки ?.

Ось про що пишуть вчені:

1. Кішки - соціальні істоти. Вони володіють соціально-когнітивними здібностями й мають прихильності до тих, хто їх оточує.

2. Кішки переживають стрес, коли власника немає вдома. Це підтверджують й інші дослідження, в яких вчені фіксували поведінку тварин під час відсутності людей. Ті кішки, які залишалися без господарів, потім частіше ховалися і втікали. Але це припинялося, як тільки вони бачили свою людську сім'ю ?.

3. Кішки мають зону комфорту. Тварини часто відчувають себе у максимальній безпеці саме зі своїми господарями й, подібно людям, розділяють зони вторгнення в їхній простір.

4. Тактильними й звуковими проявами коти висловлюють свою прихильність до господаря. Муркотіння, чухання ноги чи потягування - все це говорить про безумовну довіру до людини. А якщо кіт ще і її облизує - пиши пропало: вона для тварини буквально бог ?.

Матерiали по темi
Дослідження: Котів частіше заводять люди, які не вірять в Бога
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту