Фото: Lucrezia Carnelos/Unsplash

Крики руйнують психіку собак - дослідження

Підвищення голосу стає причиною величезного стресу у вихованців.

Вчені з Університету Порту вирішили визначити, як від виховання людини залежить психічний стан собак. Вони провели експеримент з 92 собаками: одну половину з них дресували за допомогою практики винагород і частувань, а другу - за допомогою криків і покарань. Перед і після дресуваннями вчені брали у вихованців зразок слини й вимірювали по ньому рівень стресу.

Як і очікувалося, у тих вихованців, на яких кричали, виявлялося більше ознак стресу: вони позіхали, підіймали лапи та гавкали, пише Ніж з посиланням на дослідження.

Другий етап експерименту полягав у тому, щоб подивитися, чи може на ситуацію зі стресом вплинути частування. Вчені розміщували в приміщенні дві тарілки: одну з їжею, іншу - порожню, але натерту ковбасою. Потім вони змінювали їх місцями й просили собак знайти ту, де міститься частування.

Ті вихованці, які пройшли стресові тренування, більш неохоче робили завдання і шукали їжу. Чим більше рівня кортизолу (гормону стресу) виявляли експерти в слині тварин, тим менш активними вони були згодом.

Вчені уточнюють, що для точного встановлення взаємозв'язку криків і поганого самопочуття собак потрібно провести додаткові експерименти. Але і на даному етапі висновки про ставлення людей до вихованців більш ніж красномовні.

Матерiали по темi
Топ-10 найпопулярніших тварин в інтернеті
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту