Ксерокс, памперс, унітаз - що з цього назва бренду, а що - ні (тест дня)

Чи зможете визначити: де - просто торгова марка, а де - загальна назва?

Багато хто знайомий з тим фактом, що звичайний для наших офісів ксерокс - зовсім не ксерокс, а копір. Xerox (правильно вимовляється як "Зірокс") - назва фірми, що випускає далеко не тільки копіювальні машини. Але так вже вийшло, що майже всюди на планеті (одна країна - виняток, і про це можете дізнатися із самого тесту) цей апарат називають саме ксероксом, незалежно від того, ким його зроблено.

Цікава й історія звичного в кожній оселі унітаза. Який взагалі-то так не називається ніде, крім пострадянського простору: toilet bowl - англійською, toilettenschüssel - німецькою, cuvette des toilettes -  французькою. І ні до жодного такого "таза" відношення не має. Просто перші ватерклозети на межі XIX-ХХ століть поставлялися сюди фірмою Unitas (єдність, спілка - іспанською), з наголосом на останній склад, до речі.

Такі слова називаються епонімами (той, що дав ім'я - грецькою), і їх насправді дуже багато. Наприклад, чи знаєте ви, що адреналін - не лише гормон, а й запатентований (!) фармакологічний бренд? А памперси - взагалі-то марка однієї-єдиної компанії Procter&Gamble, а не всякі підгузки.

У випадках, коли торгові марки стають епонімом і бренд стає загальною назвою, найчастіше відбувається з наступних причин:

• Новий винахід, у якого на момент появи не було позначення простим словом в тій чи іншій мові.

• Унікальний товар, аналогів якому на ринку досі не було.

• Відсутність конкурентів, монополія.

А ви зможете визначити: де назва марки, що стала загальною, а де назва - групи товарів?

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту