Письменник Володарський: Старшим експертом з дематюкації пропоную призначити Леся Подерв'янського

У Верховній раді зареєстровано законопроєкт, в якому пропонується очистити українську мову від лайливих слів. Автором проєкту закону про протидію лихослів'я (про дематюкацію мови) є Ольга Богомолець.

Я виріс на Лук'янівці, неподалік від відомої в'язниці. Мама розповідала, що хлопчиком я був допитливим, і всі погані слова, почуті на вулиці біля цього місця, негайно приносив додому та вимагав у дорослих пояснень. Тому мене побоювалися мама, тато, й ховалися сусіди по комуналці.

Депутат Богомолець виросла на Печерську, неподалік Спілки письменників, і, напевно, приносила додому тільки прекрасні епітети й мальовничі порівняння.

Матерiали по темi
Кабмін повинен затвердити список нецензурних виразів в Україні: що ще пропонує закон про "дематюкацію" мови

Минуло чимало років. Мій лексикон з тих самих слів за роки навчання, роботи на заводі й тривалого спілкування з людьми мистецтва (мій тато іронічно казав - з людьми "паскудства") помітно збільшився. І тим не менш... Моїй доньці було років шість, коли її мама в серцях вигукнула "Чорт!". Ася докірливо подивилася на маму і суворо сказала: "А от наш тато ніколи не лається!", хоча це була чиста неправда. Просто лаятися треба вміти і боротися з цим треба теж вміти. Ханжам, які кривляться при слові "жопа", колись чудово відповіла Фаїна Раневська, зауваживши: "Дивно: жопа є, а слова немає?!"?

Мало залишилося цьому парламенту, а шкода. Уявіть депутатські сперечання щодо цього законопроекту. Спікер Парубій: "Поправка 2165-а. Депутат Ляшко наполягає, щоб слово "скотиняка" було визнано  літературним. Прошу голосувати!.. 2166- а. Депутат Добкін наполягає, щоб слова "муйня", "херня" та... перепрошую, я навіть не можу цього вимовити, мені мій логопед забороняє..."?

"Дематюкація!" - за одне це слово, народжене законопроєктом, я б увічнив пані Богомолець. Але, думаю, народ це зробить талановитіше за мене. А поки що прошу вважати цей матеріал моєю заявкою на призначення експертом у цьому питанні. Дитинство, проведене на Лук'янівці, не має бути даремним. Прошу також запросити в експерти Ігоря Губермана, Геннадія Кернеса та Леся Подерев'янського - старшим експертної групи.

Матерiали по темi
Депутати хочуть провести "дематюкацію" мови (фото)
Олександр Володарський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту