Лайма Вайкуле в Києві: "Зеленському просто треба дати час. І не чіпати його"

30 листопада співачка виступила з концертом у Палаці "Україна". Напередодні ми поговорили з Лаймою не лише про українську політику (куди ж без цього), а й про її спроби кинути курити, про вдале заміжжя дівчат з її балету, соцмережі та подругу - Аллу Пугачову.

Лайма приїжджає до Києва стабільно раз на рік, але цей її візит не зовсім звичайний - вона дає концерти в рамках мінітуру сімома українськими містами, в яких давно не була. І як сама зізналася, дуже з цього приводу переживає.

Але марно. Ще за тиждень до київського концерту майже всі квитки було продано. При цьому 65-річна Вайкуле не "штовхається ліктями" з молоддю в хіт-парадах і не влаштовує епатажні витівки, залишаючись стабільно популярною от уже понад три десятиліття.

Ми поспілкувалися з Лаймою напередодні її приїзду до Києва по телефону. Вона саме збиралася летіти на день народження до своїх друзів в Ізраїль:

А що вас дивує? Так, я можу все покинути і полетіти на інший кінець світу, щоб зустрітися з друзями, адже це повага.😊

Дівчата з балету швидко виходять заміж, бо гарненькі

- Лаймо, в серпні, на фестивалі Laima Rendezvous Odessa, під час нашої розмови ви обіцяли, що скоро кинете курити. Вийшло?

- Я збираюся. І тоді збиралася. Працюю над цим (сміється).

- Ну, є ж нешкідливі сигарети?

- Ні, це не про мене. Або курити, або ні.

- У Києві ви знову будете на сцені з вашим улюбленим балетом Freedom. Що вас тримає стільки років разом?

- Їхній талант. Вони якісь особливі. Це дуже важливо. І Олена Коляденко розуміє, що хоче від свого балету.

- У вас в різні роки в балеті було багато дівчат, які потім вдало виходили заміж. Наприклад, майбутня дружина Григорія Лєпса Анна Шаплікова колись теж працювала у вас. Ви допомагали дівчатам у влаштуванні особистого життя?

 - Ні, вони самі якось швидко виходили заміж. Тому що були дуже гарненькі (сміється).

Інстаграм - це "вхідні двері" в особисте життя

- Ви не часто, але дуже влучно виходите до народу з постами в Instagram. Чи ведете його самі або хтось робить це за вас?

- Ну, звісно, я не можу сама себе знімати й виставляти. Цим займаються мої друзі, колеги. Особисте життя для мене понад усе, мені не хочеться когось пускати в нього. А Instagram - це, коли "впускається". Якщо я переборю себе та знайду якусь форму спілкування з іншими людьми через цей ресурс, може, буду там частіше та себе показуватиму. А так усе роблять мої шанувальники. Вони виставляють такі фотографії, які я ніколи в житті не бачила. Вони десь їх знаходять. А мені все ж хочеться мати особистий простір.

 - Чи приносить блог, як кажуть сьогодні, монетизацію? Ксенія Собчак відкрито каже про те, що рекламний пост в її Instagram коштує 4 тисячі доларів. Чи зверталися до вас рекламні бренди з пропозиціями?

- Я таким ще не займалася. Було декілька пропозицій, але цим всім буду займатися вже не я.

З Аллою Пугачовою говоримо без угаву про все, крім політики

- У вашої колеги, подруги та соратниці Алли Пугачової недавно був великий сольник у Мінську, а одразу після цього запустили в кінотеатрах її фільм-концерт. Багато хто розцінив цей хід як ще одну можливість заробити. Ви не думали про такий проєкт?

- Алла серйозно до цього ставиться. А я просто не ставлюся до себе так. Я не така важлива персона, щоби про себе щось там витворяти й виробляти. У мене все відбувається саме по собі. Я нічого не планую.

- У вас стільки спільного за роки дружби з Аллою Борисівною. Вам і помовчати одна з одною є про що?

- Мовчати немає часу. Ми коли зустрічаємося, без угаву говоримо. Про все, крім політики. Ні, ми з Аллою політизовані. Просто ні вони, ні я не дивимося телевізор.

Я була б найпрямолінійнішим політиком

- Мені, чомусь, здається, що ви могли б відбутися в політиці. З вашим спокоєм, розсудливістю...

- Ой, мене б швидко звідти вижили. Я не люблю брехати, а політики - великі брехуни. Знаю, що багато артистів йдуть у політику. І не можу їх засуджувати. Вони можуть хотіти зробити щось хороше, але коли потрапляють в цю м'ясорубку...

Раймонд Паулс одного разу сказав, що так багато поганого про себе не чув упродовж життя, як тоді, коли балотувався в президенти Латвії. Я мало чого знаю про це, бо не в політиці. Але багато чую від людей, які в політиці, - їм доводиться на багато йти. Для мене це неприйнятно. Я б в політиці була один день. Зайшла - і вийшла (сміється).

- Але були ж пропозиції стати радником з культури, наприклад?

- Усі розуміють моє ставлення до цього. З мене ніколи не вийде політик. Я була б найпрямолінійнішим політиком. Розумієте, я не хочу в цьому брати участь. Я люблю людей, і це робить мене щасливою. У мене багато друзів серед українських артистів, ми говоримо на усі теми, крім політики. Їх теж це не цікавить. Артисти - це маленькі діти. До артистів треба ставитися з любов'ю і трепетом. Вони чутливіші, вразливіші за інших. Це чомусь забуто. Вони ж своє життя віддають глядачеві. У більшості професій - закінчив працювати, прийшов додому і все забув. А в артиста робота не закінчується на сцені. Є ще величезна підготовка. І виходить, що часу немає. Вихідних, свят і сім'ї, як правило, теж. Тому їх ображати не можна.

- Знаю, що з Володимиром Зеленським ви давно знайомі, перетиналися на різних заходах. Як оцінюєте його в якості президента? Чи вірите в його успіх як політика?

 - Так, звісно! Мені він дуже симпатичний. Просто треба дати людині час. І не чіпати його.

Фото надані прес-службою співачки

Ірина Миліченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту