Фото: Wikipedia

Легендарний лот: пасмо волосся Людвіга ван Бетховена виставили на аукціон

Стартова ціна експоната становить 12-15 тисяч фунтів стерлінгів.

Легендарний лот. На аукціоні Sotheby's буде виставлене на торги пасмо волосся Людвіга ван Бетховена, - повідомляє Euronews.

Стартова ціна експоната становить 12-15 тисяч фунтів стерлінгів (близько 500 тисяч гривень - Ред.), а справжність лота підтвердив автор ґрунтовної біографії Бетховена Александр Вілок Тайер.

Звідки ж узявся цей експонат? Директор відділу книг і рукописів аукціонного будинку Sotheby's Саймон Магуайер розповів, що локони у Бетховена зрізав австрійський піаніст Антон Хальм, з яким той працював над однією з п'єс композитора. Хальм попросив про це композитора, щоби подарувати його своїй дружині. Бетховен не зміг відмовити своєму колезі у такому проханні.

За тих часів пасма волосся відомих людей часто ставали предметом колекціонування і, як дорогі раритети, передавалися у спадок.

Володар найбільшої та найціннішої у світі колекції волосся знаменитостей Джон Рєзніков уже скупив на аукціонах волосся Авраама Лінкольна, Елвіса Преслі, Мерилін Монро і багатьох інших. За його словами, у вікторіанську епоху відрізання пасма волосся було чимось на зразок автографа у наші дні.

Багато колекціонерів виклали б великі гроші за волосся з голів Брюса Вілліса або Майка Тайсона, але елементарно бояться їх про це попросити.

Герман Старенький
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту