Фото: Wikipedia

Легендарний лот: пасмо волосся Людвіга ван Бетховена виставили на аукціон

Стартова ціна експоната становить 12-15 тисяч фунтів стерлінгів.

Легендарний лот. На аукціоні Sotheby's буде виставлене на торги пасмо волосся Людвіга ван Бетховена, - повідомляє Euronews.

Стартова ціна експоната становить 12-15 тисяч фунтів стерлінгів (близько 500 тисяч гривень - Ред.), а справжність лота підтвердив автор ґрунтовної біографії Бетховена Александр Вілок Тайер.

Звідки ж узявся цей експонат? Директор відділу книг і рукописів аукціонного будинку Sotheby's Саймон Магуайер розповів, що локони у Бетховена зрізав австрійський піаніст Антон Хальм, з яким той працював над однією з п'єс композитора. Хальм попросив про це композитора, щоби подарувати його своїй дружині. Бетховен не зміг відмовити своєму колезі у такому проханні.

За тих часів пасма волосся відомих людей часто ставали предметом колекціонування і, як дорогі раритети, передавалися у спадок.

Володар найбільшої та найціннішої у світі колекції волосся знаменитостей Джон Рєзніков уже скупив на аукціонах волосся Авраама Лінкольна, Елвіса Преслі, Мерилін Монро і багатьох інших. За його словами, у вікторіанську епоху відрізання пасма волосся було чимось на зразок автографа у наші дні.

Багато колекціонерів виклали б великі гроші за волосся з голів Брюса Вілліса або Майка Тайсона, але елементарно бояться їх про це попросити.

Герман Старенький
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту