Фото: Unsplash

Летючий мрець і хлопчик на чолі війська. Що означають імена і прізвища героїв "Гаррі Поттера"

Лінгвісти розібрали на шматочки найменування головних персонажів "поттеріани". Виявилося, що вони описують головні риси героїв 😮.

Вчені з Тюменського державного університету нарешті довели теорію фанатів "Гаррі Поттера", що вірили у таємний сенс імен героїв фентезі. 

Якщо раніше уважні читачі, котрі захоплювалися латиною, помічали, що заклинання в "поттеріані" прямо описують дію, яку вони повинні втілити, то тепер подібне можна сказати й про імена.

Наприклад, прізвище Malfoy (Драко Мелфой в перекладі) складається з двох французьких слів - mal - поганий + foy / foi - віра. Таким чином, читач відразу розуміє, що Мелфой - безчесний персонаж.

Ім'я Voldemort (Волдеморт) походить від французького vol de mort - політ смерті. А скільки разів жахливий лорд літав у фільмах, сіючи руйнування і хаос.

Цікавою виявилася етимологія прізвища Албуса Дамблдора. Воно пішло від староанглійського слова dumbledore, що в сучасній адаптації означає "джміль" (bumblebee). Пригадаймо, як часто улюблений професор наспівував або бурмотів щось собі під ніс 😅. До речі, на форумах фанатів ця теорія походження прізвища "гуляла" давно.

Якщо говорити про значення імені Гаррі Поттера, то тут все складніше, але теж красномовно. Повна версія імені Гаррі (Harry) - Harold (Гарольд). Вона бере свій початок від давньоанглійського імені Hereweald, яке, у свою чергу, утворилося від давньоскандинавського here (військо) і wealdan (управляти).

Нескладно здогадатися, що таким чином автор саги Джоан Роулінг натякала, що Гаррі доведеться стати лідером "війська", яке буде протистояти злу. Що і сталося в оповіданнях про Хлопчика, котрий вижив.

Дослідження вчених навіть внесли до збірки Міжнародного конгресу з когнітивної лінгвістики, передає Naked Science.

Так що все серйозно 👈.

Матерiали по темi
Джоан Роулінг знову стала найбільш високооплачуваним письменником у світі
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту