Фото: соцмережі MACHETE

Лідер групи MACHETE: "Насправді я смішний, але не всі мій гумор розуміють"

Ярослав Малий розповів, як на їхніх концертах утворюються сім'ї, роботу з дружиною, виховання дітей і чому переживає за президента України Володимира Зеленського.

Їхній кліп на пісню "Ніжність", яка стала культовою, переглянули в YouTube більше 35 мільйонів разів, а MACHETE були єдиною групою, якій свого часу довірили й відкривати, й закривати "Різдвяні зустрічі" Алли Пугачової.

З Ярославом Малим ми зустрілися в Києві на студії "Голлівуд", де група займається зведенням нового альбому. Уже 20 червня MACHETE презентує нові пісні під час концерту в столичному Зеленому театрі.

А 11 жовтня, в день народження Рахель, коханої дружини, музи та менеджера музиканта, вийде довгоочікуваний другий альбом колективу.

Живе по всьому світу, пісні пише українською

- Ярославе, новий альбом ви писали в різних країнах. Навіть на вашій сторінці в Фейсбук зараз вказано місце проживання - Сінгапур. Розкажіть, будь ласка, як це відбилося на вашій музиці?

- З цього альбому вийшло вже кілька. Всі вони в різних форматах. Ми співпрацювали з великою кількістю музикантів по всьому світу. Записували його і в Сінгапурі, і в Індії, і в Ізраїлі, і на Балі. І тут, в Україні. З точки зору музики - це просто чиста енергія. Ідея проста - в цьому світі є любов. І це єдина сила, яка може змінити його на краще. Звісно, така музика буде затребувана. Деякі пісні ми вже грали на наших концертах і відчули дуже сильну віддачу.

Зараз музика часто звучить у машині як фон. Але справа не в тому, що люди більше не хочуть прислухатися. Просто ті, хто робить музику, стали ставитися до неї як до масового продукту. Ми ж намагаємося говорити про важливі речі, які зрозумілі людям з різних точок світу.

Фото: офіційний сайт MACHETE

- Декілька років тому ваша пісня російською потрапила до топ-10 в Індії...

- Так, це підтверджує те, про що я казав.

- У червні ви презентуєте три сингли. Один з них називається "Кохана моя", українською мовою ...

- У новому альбомі їх буде більше. Це не перша моя пісня українською. Але дуже глибока, так.

"Дружина перекладає мій гумор для малознайомих людей"

- Ми знаємо вас як дуже глибокого, серйозного музиканта. А яке місце у вашому житті займає гумор? Часто дозволяєте собі бути смішним і з ким?

Насправді, я смішний. Просто не всі це розуміють. Часто моя дружина переводить мій гумор для тих, з ким ми мало знайомі. Але взагалі я люблю іржати, звісно (сміється).

Сміх - це частина життя. Як можна ставитися до всього серйозно, якщо ми тут ненадовго? По-перше, всі найбільші помилки в цьому світі робляться із серйозними обличчями. По-друге, я зустрічав багато людей, які думають, що від них щось залежить... Практично всі вони вже "обламалися". Є тільки ти тут і зараз. А коли це може закінчитися - ніхто не знає.

 

 

 

З дружиною Рахель. Фото: соцмережі музиканта.

- На вашу думку, вам, музикантам, властиво якесь особливе почуття гумору, специфічні жарти?

- Ти знаєш, я не знаю нічого про музикантів. Я ніколи з ними не працював, і сам я не музикант. Я завжди шукав людей, які просто відчувають музику. Іноді траплялися ті, з ким можна було б щось зробити, але за людськими якостями ми не збігалися...

Музична тусовка мені не дуже цікава. Я її не розумію. Забагато шаблонів, за якими люди йдуть.

Так вийшло, що перебувати в творчому польоті може собі дозволити не кожен. Люди змушені себе продавати, щоб реалізуватися, годувати сім'ю... І творчість йде на другий план. Залишається просто робота. А це як стосунки без кохання. Вони є, але ці люди не цікаві.

- Чому ви уникаєте світських заходів?

- Я туди просто не приходжу. У мене на це немає часу. Я зайнятий 24/7, сплю дві-три години на день.

- У вас висока продуктивність. Це важко?

- Та ні. Це кайфово. От Рахель важко!

- Бо вона бере на себе всі організаційні питання?

- Так. І тому що вона завжди поруч зі мною. Вона, звісно, молодчина. Спортсменка. Завдяки тому, що зустрів її, я можу робити те, що хочу. Це однозначно. Вона завжди мене підтримує в усьому.

"Щоб компенсувати дружині стрес, дарую їй діаманти"

- Поки ми на вас чекали, Рахель згадала, що вчора у вас був закритий концерт у Білорусі. Вас запросила пара, яка познайомилася завдяки вашим пісням...

- Так, вони познайомилися на нашому концерті. А на вчора у нас були зовсім інші плани, але ми не змогли не приїхати: цей хлопець був такий наполегливий і так хотів зробити сюрприз... Я зрозумів, що він дуже її кохає.

"Ніжність" - це реально їхня пісня. І це не єдиний такий випадок. Такі пари дуже часто приходять на наші концерти, часто вже з дітьми. Запрошують на свої весілля. І це, звісно, дуже приємно.

- Що можете порадити людям, які не лише кохають одне одного, а й працюють разом, як ви з Рахель?

- Треба розуміти, що це ще один крок назустріч одне одному. Це ще одна можливість перекласти одне на одного частину тих речей, які колись були близькі для тебе. І точно також прийняти від цієї людини частину якихось речей.

На жаль, часто доводиться стикатися з некомпетентністю. Ми багато перелітаємо, гастролюємо, зустрічаємося з різними людьми. І кожен бачить свою професію по-своєму.

У музичній індустрії, принаймні на пострадянському просторі, далеко не всі навчилися правильно ставитися до того, чим займаються. Це не ринкова історія, це не картоплю продавати. Люди не розуміють, що музика - це інше.

Мені доводиться постійно стикатися з безліччю моментів, які краще хотілося б не знати. У нашій родині Рахель довелося взяти на себе всю цю ношу. І іноді мені просто її шкода.

Фото: соцмережі

- Як ви намагаєтеся їй компенсувати стрес?

- Дарую діаманти (сміється).

- А серйозно?

- Не вірите? І це також. Але головне - ми просто кайфуємо від того, що робимо. Навіть якщо доводиться стикатися з якимось ідіотизмом. Ми не сердимося на людей, а намагаємося допомогти, пояснити, доки не настає якась точка кипіння.

- Часто змушені вмикати гумор?

- Постійно. У таких випадках краще посміятися. Сьогодні у нас був важкий ранок. Щоб Рахель розслабилася, я запропонував сам взяти у неї інтерв'ю (сміється). 

"Ми не оберігаємо дітей, а вчимо из розв'язувати проблеми красиво"

- Ми з вами спілкуємося напередодні Дня захисту дітей (1 червня). Від чого б вам хотілося захистити своїх? (У Ярослава 8 дітей - четверо своїх від попередніх шлюбів і стільки дітей дружини, яких вони виховують разом. - Авт.)

Мені б хотілося, щоб вони не стикалися зі зрадою, щоби поруч були тільки порядні люди. Але це неможливо в цьому світі. Оберігай - не оберігай. Та й людина стає людиною, коли стикається з проблемами, і вчиться вирішувати їх красиво та гідно.

- А діти часто ставлять запитання, які вас спантеличують?

- Постійно. Я зараз дещо прочитаю. Просто, щоб ти розуміла, що це за люди (дістає мобільний телефон). Ось наш молодший син підходить і каже: "Тату, я хочу, щоб наш світ не вмирав. Щоб у атомної бомби вилізли бульбашки. І щоб всі собаки любили людей. Щоб усі були хорошими і допомагали одне одному. Щоб грізлі та крокодили були домашніми. Щоб вулицями ходили ангели з корисним морозивом. Я хочу, щоб ніхто не курив. І щоб люди перестали шукати Бога, адже він всюди ".

- Скільки йому?

- 8 років. Розумієш, коли дитина каже тобі такі речі... Що нам кажуть про ставлення до релігії? "Ось, ти повинен...." Та нікому ти нічого не винен, нічого не потрібно Всевишньому, Всесвіту, як завгодно називай, крім нашої любові до нього. Це просто мить внутрішнього усвідомлення, що ти є частиною чогось великого. Наші діти це розуміють.

"Перед виборами запитав у Зеленського: "Навіщо тобі це треба?"

- У своїй творчості ви часто кажете про якісь важливі для людей речі. А що зараз важливо для вас самого?

- Ми всі дуже сильно все ускладнюємо, ставимо кордону, починаємо війни, починаємо ненавидіти, віджимати, кричати "Я!". Навколо цього "Я" ти багато всього не збереш, бо ця точка все одно кінцева. Ми всі - одне ціле. Хочеться, щоб люди це зрозуміли. На це й спрямована наша творчість.

Це і є світ. А те, що зараз відбувається, - це війна. І це скрізь. Ми дуже багато подорожуємо. І немає на нашій планеті місця, де було б спокійно. Скрізь одна й та ж проблема, плюс-мінус. Україна в цьому плані - не виняток.

- З чим ви пов'язуєте тенденцію, що зараз у багатьох країнах голосують не за політиків?

- А тому що політики нічого не можуть зробити. Дай Боже, щоб у Володі (Зеленського. - Авт.) вийшло.

Єдине бажання у кожної людини на цій планеті бути щасливим. Що б це не було: воювати за свою землю або хотіти, щоб війна закінчилася; купити машину або з'їздити кудись відпочити; зустріти свою любов або народити дітей... Усе це дорівнює щастю. У кожного воно на своєму рівні.

Політики не можуть цього дати, адже політика дорівнюється брехня. Через це люди забувають, що вони просто хочуть бути щасливими. Їх постійно ведуть від цього.

Я зараз дивлюся на Володю і розумію, з якими труднощами він зіткнувся, яку відповідальність взяв на себе. Це дуже сильний вчинок.

- Ви обоє з Кривого Рогу. Знайомі давно?

Так, ми познайомилися багато років тому. Я вже й не пам'ятаю коли. Перед виборами я запитав у нього: "Навіщо тобі це треба?" Він сказав два слова: "Від душі". Після них я однозначно зрозумів, що в цього хлопця все дуже чисто всередині. Дай Боже, щоб усе було добре. 

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту