Лідер гурту "Фіолет" презентує поетичну збірку про любов і українську реальність

Перша книга музиканта вже стала бестселером, а колеги називають його лірику зізнаннями сучасного Петрарки

У 2018 році видавництво "Фабула" опублікувало його роман -  "Капітан Смуток", який називають одним з найяскравіших прозових дебютів сучукрліт. А 13 грудня Сергій особисто презентує читачам свою першу поетичну збірку "Реп’яхи". Вона поєднує в собі ніжну любовну лірику, соціальний протест, максимально відверту чоловічу душевність і гострокуту реальність життя в Україні.

- Між моїм першим написаним віршем, датованим далеким 1993 роком і виданням дебютної поетичної збірки восени 2019-го, минуло понад чверть століття. За цей час я змінив кілька міст, вивчився на політолога, зайнявся організацією фестивалів, створив доволі популярний український гурт, одружився, завів собаку, закохався у Київ, полюбив оливки, став слухати музику на вінілі і вкотре вернув до паперових книг. Втім, де б я не жив всі ці роки, чим не займався б і що би не слухав, писалося мені завжди. З римами і без них, — зазначає у післямові нової книги Сергій Колос Мартинюк.

Своїми першими враженнями стосовно збірки "Реп'яхи" вже поділились відомі артисти та музиканти:

- Я, як дівчина, читаючи Колоса на дивані, одразу хочу ставати тендітнішою. Із розтягнутого светру переодягнутись у сукню та відвідати його особистий бермудський трикутник - "Львів, Луцьк, Київ". Він сто відсотків був жінкою у минулому житті, бо так описувати жіночу ауру може або навіжений, або Колос, — ділиться враженнями співачка та бандуристка, Марина Круть. 

А учасник гурту "Kozak System", Іван Леньо каже: 

- Вірші Сергія дуже особисті. За їх змістом можна відслідковувати його персональну еволюцію стосунків з жінками. Він романтик: трохи наївний, але неймовірно щирий. Його поезію ні з ким не сплутаєш. Повезло тим дівчатам, хто в той чи інший період були поруч з ним, з таким Петраркою точно не скучно. Він, мабуть, точно лазив до коханої увікно, топився, різав вени і падав з балкону. І слава богу, що вижив, бо в сучасній українській поезії "без нього ніяк".

Фото Лора Молодець
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту