Лікарі будуть боротися з облисінням за допомогою 3D-принтера

Фото: pexels.com
Вчені вперше виростили волосяні цибулини повністю в лабораторних умовах.

За останні десятиліття пересадка волосся швидко розвивалася, стаючи все складнішою і успішнішою. Однак процес залишався заснований на перерозподілі волосяних фолікулів на тілі пацієнта. Вирощування волосся в лабораторії - завдання непросте.

Але, як повідомляє hightech.plus, прорив був здійснений фахівцями Колумбійського університету. За допомогою тривимірного друку вони створили унікальні пластикові форми, які нагадують природне середовище, стимулюючу ріст волосся через крихітні отвори в міліметр товщиною.

Після того, як навколо форми утворюється шкіра, всередину поміщають донорські волосяні клітини. Щоб вони прижилися і почали рости, учені додали в суміш молекулу JAK-STAT, яка пробуджує шлях метаболізму і запускає розвиток фолікулів.

Правда, до комерційного застосування методу 3D-друку волосся ще далеко - вчені мають провести оптимізацію і підготовку процесу до клінічного застосування. Але перспективи у інновації райдужні - можливо, незабаром лисіючим чоловікам не доведеться залежати від обмеженого числа донорів, щоб повернути колишню шевелюру.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту