Лікарі підрахували, скільки часу на свіжому повітрі гарантовано роблять людину здоровою

Сучасна медицина визнає прогулянки на природі дієвими ліками.

Медично доведений факт – проводити час на відкритому повітрі, особливо серед зелених насаджень – корисно для здоров'я.

Чимало досліджень свідчать про те, що вихід на сусідню площу, прогулянка у сільській місцевості, похід у гори, променад біля моря чи на березі озера здатні зменшити у людини рівень стресу, знизити кров'яний тиск, значно покращити стан людей із астмою, алергією, діабетом та серцево-судинними захворюваннями, це на додаток до поліпшення психічного здоров'я та загалом збільшення тривалості життя.

Тож лікарі по всьому світу почали "виписувати" своїм пацієнтам час на відкритому повітрі у якості ліків. Однак виникає питання – скільки  ж часу буде досить для покращення стану?

Як пише clarin.com з посиланням на журнал Scientific Reports, достатній рівень – 120 хвилин на тиждень, тобто – дві години. У дослідженні було проаналізовано стан майже 20 тисяч жителів Великої Британії у період з 2014 по 2016 рік. Було виявлено, що ті, хто проводив на природі не менше двох годин на тиждень, відзначили покращення здоров'я та загалом почуття благополуччя у порівнянні з людьми, які не прогулювалися.

У той же час ті, хто проводив надворі 60 чи 90 хвилин на тиждень, значного ефекту та користі від прогулянок не помітили.

"Те, що нас дійсно здивувало – ефект торкається усіх груп людей. Дві години на тиждень на відкритому просторі однаково корисні як для жінок, так і для чоловіків, як для молодих, так і літніх людей, для різних етнічних груп, для людей, які живуть і в багатих, і в бідних районах, і навіть для тих, хто тривалий час живе з хронічними хворобами", - зазначив Метью П. Уайт, еколог-психолог з медичного факультету університету Ексетера.

Тож використає вихідні, що наступають, з максимальною користю для здоров’я: лежання на дивані, на жаль, такого цілющого ефекту не має.   

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту