Фото: Pixabay.com

Льодовики Гренландії тануть ушестеро швидше, ніж 50 років тому - вчені б'ють на сполох

За останні півстоліття кількість розталого льоду збільшилася з 40 мільярдів тонн до понад 250 мільярдів.

"Післязавтра" вже настало.

Або настане дуже скоро, вважають американські вчені, які підрахували темпи танення льодовиків Гренландії.

І результати дослідження, яке опублікували в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, жахає.

Швидкість танення льодовиків Гренландії за останні 50 років зросла ушестеро! Ще у 80-х на рік тануло в середньому 40 мільярдів тонн льоду, але вже у 2017 ця цифра зросла до 250 мільярдів.

Гренландський льодовий щит тягнеться на 1,7 мільйона квадратних кілометрів. Вчені підрахували, що це близько 20% від усієї кількості льоду у світі.

За прогнозами океанологів, якщо Гренландія розтане - рівень Світового океану підніметься на 6,4 метра. Це загрожує затопленням деяких регіонів материків: від потопів постраждають прибережні міста Італії, Данії, Нідерландів, а також "морські" райони Америки й Азії.

Але вчені б'ють на сполох не тільки через катастрофічно швидке танення льодовиків Гренландії. Паралельно з островом, через глобальне потепління жахливими темпами тане Антарктида. Її крижаний щит - це близько 80% всього льоду на планеті, і якщо він розтане - рівень Світового океану підніметься на 60 метрів. У цьому випадку під воду піде практично все південно-східне узбережжя Північної Америки; в Європі - столиця Британії Лондон, Венеція й Нідерланди; в Азії - Бангладеш, східне узбережжя Китаю і частина Камбоджі.

А в Австралії утвориться величезне море прямо посеред материка.

Фото: Alex Kuzoian/Business Insider

А ось фото Гренландії, зроблені Національним центром по фіксації рівня снігу та льоду у світі у період із січня по квітень 2019 року.

На ньому сірим кольором позначено територію, яку охопило танення льоду за останні 4 місяці.

Фото: National Snow and Ice Data Center

Також центр показав динаміку зростання процентного співвідношення танення льодовиків за останні 30 років. І вона сягнула майже 20-відсоткового рівня від усієї кількості льоду в Гренландії.

Фото: National Snow and Ice Data Center
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту