Лот ваш! У США продали ноутбук з найнебезпечнішими вірусами у світі за 1,3 млн доларів

Фото: Pexels
Гаджет, заражений шістьма "вбивчими" вірусами китайського художника Го О Дуна, виставили на онлайн-аукціоні в Нью-Йорку.

Здавалося б: простий чорний ноутбук Samsung, а насправді – страх світу ІТ.

Гаджет, напакований шістьма видами найнебезпечніших вірусних програм у світі, продали на онлайн-аукціоні у Нью-Йорку аж за 1 345 млн доларів, повідомили на своїй сторінці у Twitter Global Times.

Це творіння інтернет-художника Го О Дуна, який назвав його The Persistence of Chaos, що в перекладі означає – "Живучість хаосу". Ідея арт-об’єкту, за словами Го, полягає у тому, щоб виразити віртуальні загрози для людства у фізичній формі.

Фото: Twitter Global Times

"Заразний" комп'ютер не можна під’єднувати до мережі Інтернет чи вставляти до нього будь-які носії інформації, адже "віруси, які є на ноутбуці – це ті програми, які свого часу завдали світовій економіці збитку на загальну суму 95 млрд доларів", - каже Го О Дун.

Що загрозливого в ноутбуці? Перераховуємо:

  • ILOVEYOU – вірус, який атакував у 2000 році через електронну пошту комп’ютери із забезпеченням Windows; збиток - 15 млрд доларів;
  • MyDoom – "поштовий черв’як" 2004 року; збиток - 38 млрд доларів;
  • SoBig – вірусняк, який атакував у 2003 році; збиток - 37 млрд доларів;
  • WannaCry – програма-вимагач, яка атакувала у 2017; збиток - понад 100 млн доларів;
  • DarkTequila – програма, яка у 2013 році викрадала банківські облікові дані;
  • BlackEnergy – програмне забезпечення, яке використовується для кібератак, саме ця "бомба програмування" викликала відключення електроенергії в Україні у 2015 році.

У нас просто волосся дибки 😳 Нереальна загроза!

Звісно, зараз, поки ноутбук у відключці, він не має жодної загрози. У положенні про аукціон передбачили всі ризики і вказали те, що покупець зобов’язаний використовувати гаджет тільки як об’єкт мистецтва та не розповсюджувати МЕГА загрозливі програми.

Але чи можна бути впевненим на 100%? Залишається сподіватись на порядність нового власника вірусного комп’ютера та вірити, що у нього немає, так би мовити, бажання трішки "покепкувати" над світом.🙏

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм! Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту