
Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) – повна назва відомого французького бренду, - 25 листопада придбав акції іншого модного бренду – американського Tiffany & Co. Остаточну суму угоди встановили на рівні $16,2 млрд.
Пропозицію бренду прикрас модний дім зробив ще у жовтні. Однак тоді "Тіффані" відмовилися, бо, на думку власників, фірмовий колір бренду коштує дорожче, ніж запропонували у "Луї". На початку йшлося про $120 за акцію, однак після перемовин 24 листопада, керівники обох брендів зупинилися на позначці у 135 зелених. Про це йдеться у звіті LVMH.
Зазначимо, що ймовірна вартість покупки варіювалася на рівні $16,7 млрд. Тоді цю угоду називали дуже привабливою для Tiffany, адже загальна вартість самого бренду становила $16,3 млрд з боргом компанії в $350 млн. Однак "в плюсі" для бірюзових прикрас із перемовин вийти не вдалося. А для самих Louis Vuitton та його власника – мільярдера Бернара Арно, - це стала найдорожча угода в історії бренду, яку завершать усередині 2020 року. До цього найдорожчою угодою модного бренду стало придбання Christian Dior у 2017 році за $7 млрд.
У компанії заявили, що основна причина покупки Tiffany – бажання остаточно закріпитися на світовому ювелірному ринку.
Окрім знаменитих сумок і валіз, LVMH також випускає ювелірні прикраси та годинники. Однак дані продажів бренду свідчать про те, що цей сегмент найменш прибутковий у модній імперії. За 2019 рік продаж аксесуарів Louis Vuitton зріс лише на 4% у порівнянні з 18% у сфері одягу та шкіряних виробів. Навіть парфуми LVMH виявилися успішнішими за прикраси удвічі.
Друга причина придбання Tiffany – завдяки цьому LVMH збільшить свою присутність на ринку США, де "бірюзові" прикраси купували на рівні з французьким Cartier (прямим конкурентом LVMH). Також французька компанія планує збільшити свої продажі у Китаї, де з кінця 2018 року Tiffany активно відкривали магазини. Завдяки цьому з грудня минулого року акції ювелірної компанії здорожчали на 31%.
Про наполеонівські плани Louis Vuitton - стати чи не найпотужнішими модним холдингом у світі - стало очевидно ще задовго до придбання Tiffany. Компанія постійно розширювала членів своєї "сім'ї", створивши, на даний момент, модну імперію з 75 домів. Серед них - відомі бренди вина, виробів зі шкіри, парфумів, газет та навіть модних сайтів.
Завдяки цим рішенням капіталізація LVMH зросла на 49% - до $215 млрд.
Це дало змогу власнику та гендиректору бренду, Бернару Арно, стати найбагатшим європейцем та третім у світі багатієм за версією Bloomberg ($107 млрд статків).
За прогнозами, придбання Tiffany, які закінчили минулий рік з прибутком у $11,9 млрд, допоможе Арно наступного року очолити цей список.