Як смішний сммщик допоміг полюбити Театр на Подолі та збільшити продажі згущеного молока (і сміх, і гріх)

Лайки та підписка - сучасна валюта, за яку бореться не один десяток SMM-ників. Ми знайшли декілька нестандартних пабліків у соцмережах і спробували розібратись, чи справді креатив робить свою справу.

Ми звикли, що виробництва чи офіційні структури "звітують" нам про себе. Та що скажете, коли сир, згущене молоко та театр почнуть з вами жартувати?

Спокійно, це не у нас отруєння після свят - це все тренди.?

Актуальні новини розповість театр

Може скластися враження, що це якийсь паралельний всесвіт, але цей театр-блогер розповідає новини (і не тільки свої) не офіційно-претензійно, а іронічно-комічно. І має сім тисяч підписників.

От, що Театр на Подолі "сказав" після нашого з ним інтерв’ю (ми поспілкувалися із SММ-ником сторінки).?

Театр, ясна річ, має помолодіти й позеленіти, але поки що це робиться тільки руками Руслана. Він веде неофіційну сторінку Театру з моменту його появи на Подолі.

Причому, як каже сам "позаштатний SММ-ник", це сторінка не установи, а будівлі: якби стіни могли говорити…

За словами Руслана, він завів цю сторінку, бо вирішив стати на бік того, хто йому не подобається.

- Коли театр відкрили, була хвиля мемів, хейта. Я і сам належав до людей, які вважали, що ця чорна будівля на Андріївському узвозі - як статевий орган на обличчі. Звісно, прикольно, але коли вони окремо - все ж краще, - розповідає Руслан. - І воно якось понеслось.

Фото: Театр на Подолі

Руслан приховав від нас своє прізвище, фото теж відмовився давати. Захотів залишитись інкогніто.? Розповів лиш, що працює в сфері інтернету, але зовсім не пов’язаній з рекламою чи соцмережами. Про сторінку каже, що це маленьке хобі у вільний від роботи час, яке не несе жодного сенсу, хіба що поліпшити іноді настрій людям.?

Але серед київських піарників вже ходять легенди щодо того, хто і за скільки займається цією сторінкою.

- Чув теорію, що є офіційна сторінка театру, а є ще одна - моя, де "вони хочуть креативно гнати". Для цього нібито спеціально найняли команду. І вони між собою змагаються, типу як "Марс" і "Снікерс", - сміється Руслан. Але чим саме він заробляє на життя і чи приносить це хобі ще й якийсь прибуток - залишилось загадкою.

А от керівництво Театру на Подолі не дуже радіє такому креативу "зі сторони", бо у них є офіційна сторінка, і вона, скажімо так, класичніша. І до творчості Руслана заклад не має ніякого відношення.

- Був колись момент, коли підписників набралась певна кількість, і я хотів передати цю сторінку театру, - продовжує Руслан. – Але ніхто навіть не відреагував, а потім, коли кількість підписників збільшувалась, і першою в пошуку почало вибивати мою сторінку, то вони самі вийшли на контакт. Проте діалогу не вийшло, бо все зводилось до пропозиції закрити мою сторінку - мовляв, "ви збиваєте людей". Або ж просили написати, що це не офіційна сторінка.

Самі ж представники Театру на Подолі (в них 10 тисяч підписників) відповіли так:

- Ми не за і не проти, бо його пости іноді дійсно дотепні. Та інколи він переходить межу толерантності, яку ми не підтримуємо, - такі жарти ми собі б не дозволили. У нас склалось таке враження, що це хайп заради хайпу, певна самореалізація автора фейкової сторінки, оскільки він до нас жодного відношення не має. Неприємно й те, що це порушення авторського права. Дружити намагались - запрошували на вистави, але Руслан не захотів. Тож про співпрацю поки не йдеться. Ймовірно, що половина його підписників ніколи не була в нашому театрі і не бачила жодної вистави.?

Як би не обурювався театр, а результат роботи Руслана помітний: до нього стали адекватніше відноситись. При чому, ми це відчули і в нашій редакції. Руслан теж це помітив:

- Був один підписник, який з самого відкриття театру залишав тільки негативні коментарі. Проте, після всіх жартів, він змінив свою думку.

Коментар SMM-спеціаліста

SMM та контент-менеджер Bulldozer Group Ukraine Влад Спейс розповів, що такий хід працює завдяки двом речам:

- Перше - це дисонанс. Коли ми бачимо жартівливий пост на офіційній сторінці, то це привертає увагу. Наприклад, якби Театр на Подолі прийняв оцей веселий паблік, що ми розглядали, як свій офіційний, то цим самим показав би, що він не такий застарілий, не такий радянський, не такий класичний, як інші.

А друге - це, звісно, актуальність. Паблік не просто постить якісь мемасики чи розважальні новини. Він постить актуальні київські новини у розважальному форматі. І будь-яке ЗМІ скаже, що це найпривабливіший формат для суспільства. Бо коли ви чуєте важкі теми, важкі новини з телебачення, вам хочеться пожартувати, хочеться почути чи прочитати щось лайтовіше.

Якщо театр може пожартувати про те, що на Либідській прорвало теплотрасу, чи про підвищення тарифів, чи про політику, то одразу людям цікаво подивитись, що ж буде далі й вони підписуються.

Згущенка: хто жартує - той хайпує

Якщо театр ігнорує та не сприймає такий спосіб ведення сторінки у соцмережі, то деякі компанії для цього найняли цілі творчі групи.

- Просто картинки - це нецікаво. Потрібно щось нестандартне, подумали ми, і спеціально найняли групу креативників. Вирішили робити цікаві та кумедні фото, щоб підняти свою впізнаваність. Звичайно, платформою став Фейсбук, бо розуміли, що телебачення та реклама вже не такі актуальні, - коментує Сергій Запорощук, заступник голови правління ІМКК (Ічнянський молочно-консервний комбінат).

Сергій розповідає, що завдяки такому креативному ходу, на них справді почали підписуватись та залишати позитивні коментарі (850 підписників на Facebook).?

Хтось скаже: "цирк на дроті", проте головне те, що увагу привертає.?

Коментар SMM-спеціаліста

Жарт з цирком, звісно, хороший, але Влад Спейс впевнений, що головне – не перетворити таку сторінку на цирк у прямому розумінні цього слова: 

- Потрібно слідкувати, щоб залишалась ось ця концепція, з якої почалась популярність сторінки, на яку прийшли люди.

Сирзавод: котики роблять своє діло

Ще одну веселу сторінку у Facebook веде серйозне підприємство з виробництва сиру "Пирятин" (22 тисяч підписників у Facebook).

"Пирятино" вирішили, що потрібно зібрати усіх фанатів сиру в одному місці, у Facebook, та розповідати про їх продукцію фаново.?

- Ми надихались сторінками сміливих брендів та блогерів. Тих, хто нестандартно розповідає про свій бренд чи продукт. Словом, надихає все навколо: стрічки у соцмережах, сайти новин, пабліки та канали з мемами, Tumblr, Pinterest, Behance, - коментують креативники.

І якщо Театр на Подолі веде одна людина, то тут в команді їх аж вісім: креативний директор, акаунт-менеджер, медіапленер, СММ-менеджер, двоє дизайнерів, двоє РРС-спеціалістів.

- У нас більше, звісно, позитивних відгуків. У співвідношенні з негативними, то це 80/20, - розповідають "сирні креативники". - Приховуємо лише відверто образливі, агресивні та провокативні коментарі. На інші (навіть негативні) завжди намагаємося відповісти. Загалом, у коментарі під постами, де є тварини, люди кидають фото власних котиків та песиків. Іноді підхоплюють меми та роблять на основі наших віжуалів власні.

Коментар SMM-спеціаліста

Влад Спейс пояснює, що цей паблік взагалі "одним махом ловить усіх зайців":

- Вони поєднують дві речі: сміх та мімімішність. І ще, напевно, домашній затишок, який теж підкуповує користувачів. Там багато святкової домашньої тематики, і читач одразу уявляє, як цей товар виглядатиме в його домі, на його столі. Ну, і, звісно, котики – це завжди актуально й рейтингово.

Експерт: прикольні пабліки - це не просто весело, а й дієво

Ми поспілкувались ще з одним SMM-спеціалістом – Світланою Сінченко. Вона PR та SMM-менеджер відомого столичного агентства PR Batteries. Дівчина впевнена, що такий контент дає високі цифри охоплення та залучення аудиторії, хороші темпи набору підписників і таке інше.

- Підписка - це добре, але куди цінніше та складніше заслужити лояльність, довіру та любов аудиторії. А жартівливі тексти, сторітейлінг та мемні пости дозволяють досягти цього надзавдання, - каже вона.

Але така стратегія не пасуватиме усім брендам. Усе залежить від цільової аудиторії та предмету комунікації.

- Тільки добре вивчивши свого читача, його вподобання та хобі, тип соціальної поведінки та навіть рівень саркастичності, ви можете зрозуміти, як потрібно спілкуватися з ним.

А добір та розробка "фішки" розвиватиметься від тієї соціальної позиції, яку займає ваш бренд щодо політичних, соціальних чи навіть екологічних питань. Про щось вашому бренду притаманно говорити (культуру чи Київ, наприклад), а про щось ви не говорите. І лише на практиці, шляхом спроб та помилок, можна зрозуміти ту межу, яку не варто перетинати.

Мій особистий приклад: я працювала з брендом, аудиторія якого понад 50% - вегани. Дозволила собі запостити загалом корисний рецепт, але в його складі було… одне яйце! Ой, що було.? Не раджу так помилятися в соцмережах, а суперечливі моменти краще оминати.

Дарина Коберська Христина Ямбор
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту