Люди більш охоче кидають курити, якщо їм за це платять

Photo by Jeremy Paige on Unsplash
Фінансовий стимул підвищує ймовірність відмови від паління на 50%, а його сума не має значення.

Як повідомляє hightech.plus, вчені у Кокранівській співпраці прийшли до висновку, що тим, хто кидає курити, потрібно виплачувати фінансові премії. Витрати на такі виплати незрівнянно менше сум, які витрачаються на ліквідацію наслідків куріння.

Команда проаналізувала результати 33 досліджень, проведених у 8 країнах. Загальна кількість учасників склала 21 000 осіб. У 10 дослідженнях брали участь вагітні жінки, які намагалися кинути палити.

Аналіз показав, що люди, які отримали фінансовий стимул, кидають курити на 50% частіше. Сума винагороди в дослідженнях коливалася від £35 до £912 (1100-29000 грн), однак виявилося, що розмір стимулу не є визначальним фактором і не корелював з ймовірністю відмови від шкідливої ​​звички. Таким чином, навіть невеликі виплати допомагали кинути палити.

У попередніх дослідженнях висловлювалося побоювання, що винагорода діє лише протягом короткого періоду часу. Нові дані розвіяли його, продемонструвавши, що учасники досліджень утримуються від куріння протягом щонайменше півроку після експерименту.

Фінансовий стимул важливий, оскільки підтримує курця на перших, найважчих стадіях відмови від залежності. Надалі людина може впоратися вже самостійно.

Тепер вчені радять чиновникам від охорони здоров'я і навіть урядам уважніше придивитися до ідеї грошових винагород як засобу боротьби з курінням. Хоча цей метод не дає стовідсоткової гарантії, він істотно підвищує шанси на успіх.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту