Люди більше довіряють ораторам з некоректними висловлюваннями, - висновок вчених

Фото: Pexels
Спокійні спікери здаються публіці невпевненими у собі.

Правило: «Під час будь-якого висловлювання чи виступу потрібно зберігати спокій та бути врівноваженим», - вже не працює. Група американських вчених довела протилежне. Під час свого екперименту вони виявили, що люди схильні більше довіряти ораторам з політично некоректними висловлюваннями. Такі спікери здаються публіці більш переконливими, а інші – невпевненими у собі, пише Inspired, посилаючись на наукове видання PsycNET.

У дослідженні взяли участь волонтери. Їх вчені розділили на 2 групи, умовно назвали – ліберали та консерватори. Обидві групи слухали ораторів, щоправда, одній групі спікер симпатизував, а іншу критикував у грубій формі. Після цього волонтерів опитали та виявили, що в обох групах слухачам більше сподобався оратор, що висловлювався некоректно. Він їм здався більш впевненим та переконливим. Водночас сприйняли його негативно, адже він виявився занадто жорстоким.

Інший спікер, той, що був більше стриманий, але говорив улесливі слова, волонтерам сподобався, але не «зачепив». Він здався публіці більш невпевненим та хитким у своїх переконаннях.

Тож можете не переживати, якщо під час публічного виступу ви дали волю емоціям та «перегнули палку». Слухачам – це «зайде» та повірять вони вам у такому випадку більше.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту