Людина впізнає улюблену пісню менш ніж за секунду, - вчені

Фото: Pexels by Marcelo Chagas
Реакція мозку на той самий трек стається за 100 мілісекунд.

Вчені Лондонського університету провели нове дослідження пов'язане з музикою. На цей раз вони дізнались з якої швидкістю мозок людини реагує на улюблену пісню. 

В експерименті взяли участь 22 людини, пише Newsweek. 10 добровольцям давали прослуховували фрагменти різних композицій тривалістю всього лиш 1 секунду. Інші 12 не знали всіх пісень, тому виконували роль контрольної групи. Групі піддослідних, які слухали треки, представили різні композиції - відомі, невідомі та взагалі їх улюблені.

В результаті дослідження вчені вияснили, що мозок людини впізнавав "ту саму" пісню всього лиш за 100 мілісекунд. Відстежували це по зіницях добровольців, адже саме це вказує на мозкові процеси та розумову активність.

За 100-300 мілісекунд зіниці піддослідних розширювались, а у мозку спостерігались активніші процеси.

Такі дослідження, кажуть вчені, допоможуть пролити світло на хвороби пов'язані з пам'яттю та, зокрема, на хворобу Альцгеймера. Найцікавіше те, що люди з таким діагнозом можуть забувати моменти життя, але улюблену музику пам'ятають завжди.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту