Людство чекає "незворотній колапс" через вирубку лісів вже за 20-40 років, - дослідження

Фото: Unsplash by Lukasz Szmigiel

Вчені-фізики з університетів Чилі та Лондона після свого дослідження дійшли висновку, що людство має 90% ймовірність "незворотного колапсу". До того ж це дуже скоро - за наступні 20-40 років. І все через вирубку лісів, пише Daily Mail, посилаючись на матеріал в науковому журналі Nature Scientific Reports.

Автори дослідження кажуть, якщо не зменшити темпи вирубки лісів, то вони можуть повністю зникнути приблизно за 100-200 років. Щоправда, наслідки відчують люди значно раніше, адже зміняться системи накопичення вуглецю, вироблення кисню, збереження грунту і регулювання колообігу води. 

Вчені розробили модель, в якій враховуються показники приросту населення і вирубки лісів. 

"Розрахунки показують, що при збереженні фактичних темпів зростання населення і споживання ресурсів, зокрема лісу, у нас залишилося кілька десятиліть до незворотного колапсу нашої цивілізації", - йдеться у документі спеціалістів.

Також вчені припускають, що може бути інший шлях розв`язку цього питання - фундаментальна трансформація людської цивілізації. "Нам, можливо, доведеться переглянути іншу модель суспільства… яка якимсь чином віддає перевагу інтересам екосистеми вище індивідуальних інтересів", - кажуть вони.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту