Малюнок складної долі: В Еміратах загубили найдорожчу картину світу

"Спасителя світу" Леонардо да Вінчі купив місцевий принц, а тепер ніхто нічого не знає

Малюнок мав бути виставлений ​​у філіалі Лувра в столиці Об'єднаних Арабських Еміратів - Абу-Дабі. Восени у музеї відбудеться виставка, присвячена 500-річчю від дня смерті Леонардо да Вінчі.

Але, як стало відомо "Нью-Йорк Таймс", співпрацівники музею не знають, де вона знаходиться.

"Спаситель світу" Леонардо да Вінчі багато років вважався втраченим. Картина була написана на замовлення короля Франції Людовіка XII. Але у Віндзорському палаці збереглися тільки її ескізи. Лише у 2011 році картину представили на виставці у Лондонській картинній галереї. Тоді вона була дуже зіпсованою: в епоху Контрреформації на обличчі Христа вирішили домалювати вуса та борідку, бо вважали його образ занадто жіночним. Також є думка, що картину закінчував не Леонардо, а хтось із його учнів. Через це не раз виникали сумніви в автентичності витвору мистецтва.

У листопада 2017 року ця картина була продана за рекордну для світу мистецтва суму - 450 мільйонів доларів. На аукціоні її придбав таємний покупець. Як вдалося з'ясувати журналістам, це був саудівський принц Бадр бен Абдалла бен Мухаммед бен Фархан Аль Сауд.  

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту