Мапа дня: в яких містах Європи є метро

"Найстоличнішому" виду транспорту, а точніше його назві, виповнилось 120 років.

19 липня 1900 року в Парижі відкрилася перша лінія метрополітену. І це - день народження слова "метро". Помилки тут немає: звісно, перший метрополітен (від назви компанії, що будувала тунелі під землею Metropolitan Railway - Столична залізниця) з'явився в Лондоні 37 роками раніше. Але сама назва не прижилася: в Англії новий вид транспорту стали називати underground ("підземка"), а зараз це слово і зовсім змінилось на нове: tube (труба) - так кажуть самі лондонці.

А от офіційна назва "Метрополітен" (столичний) з'явилася і прижилася саме в Парижі. І літери "М", що позначають вхід на станцію метро, ​​вперше встановили саме в столиці Франції.

Окремий вид мистецтва - станції метро в Стокгольмі. Фото: Norman Tsui/Unsplash

При цьому не все те метро, ​​що ми звикли ним вважати. Наприклад, в Кривому Розі є... підземний трамвай, а в Німеччині подібний або схожий вид транспорту є чи не в кожному місті. Але найчастіше таке "метро" зв'язане загальними системами із залізницею, має як наземні, так і підземні відрізки, а це вже не зовсім метрополітен.

Ознаки ж справжнього метро такі:

• Тільки електрична енергія.
• Повністю відокремлена від інших видів транспорту.
• Використовується в великих містах і агломераціях.
• Підлога вагону і перон станцій - на одному рівні.

Саме тому так мало міст з метрополітеном, скажімо, у Великій Британії, де підземка плавно перетікає в колії міської електрички, а ті, в свою чергу, поєднані із залізничним сполученням.

А в яких містах Європи є справжнє метро? Увага - на нашу Мапу дня.

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту