Мапа дня: в якій країні який вид спорту - найпопулярніший

Розповідаємо і показуємо: в яких країнах футбол програє конкурентам в боротьбі за серця фанатів.

Футбол - безумовний гегемон серед видів спорту в Європі. Він найбільш популярний майже всюди, хоча в деяких країнах у нього є серйозна конкуренція з боку велоспорту (Франція), гірських лиж (Швейцарія, Австрія), гандболу (Данія), хокею (Білорусь, Швеція). Хоча гра з шайбою на льоду все ж утримує лідерство в двох країнах - в Фінляндії та Латвії. Але саме тому, що місцевий футбол там завжди мав низький рівень, на відміну від хокею. А народ повсюдно любить переможців.

Феєричний виступ збірної Ісландії з футболу на Євро-2016 (вийшли до чвертьфіналу) зробили цей вид спорту головним на острові. До цього ж довгі роки місцевими іконами в спорті вважалися гандболісти. Головний тріумф - срібло чоловічої збірної на Олімпіаді-2008 в Пекіні. Щоб ви розуміли, наскільки були вражені успіхом співгромадяни, наведемо лише такий цікавий факт. В одному з музеїв Рейк'явіка увічнили в гіпсових зліпках... статеві члени всіх гравців тієї срібної команди. Ось такий специфічний північний гумор...

Зворотний приклад: футбол довгі роки був спортом №1 в Словенії. До тих пір, поки в 2017 році місцева чоловіча збірна з баскетболу не стала чемпіоном Європи. При тому, що населення Словенії - 2 млн жителів (це половина Києва).

У Литві ж баскетбол історично завжди був спортом №1, ще з 1930-х, коли збірна цієї маленької країни двічі вигравала чемпіонат Європи.

І забудьте нарешті про стереотипи і перестаньте розповідати жарти про "неквапли-и-ивих" естонців. Хоча б тому, що головним видом спорту (найпопулярнішим серед місцевих) вважаються автоперегони.

Ну, і головне для нас "непорозуміння" - вибір жителів Ірландії, де немає рівних зіркам гельського футболу. Цей вид спорту - гібрид футболу, волейболу, баскетболу та регбі, в якому грають 15 на 15 і забивають голи руками і ногами.

Що стосується всієї планети, то там картина схожа: футбол майже всюди №1. Але є винятки. Які види спорту вважаються головними в яких країнах - список:

американський футбол - США;

австралійський футбол - Австралія;

баскетбол - Філіппіни;

бейсбол - Куба, Венесуела і деякі країни Центральної Америки, а також Японія (!);

боротьба - Монголія;

крикет - Індія, Пакистан, Бангладеш, М'янма;

регбі - Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея;

хокей - Канада.

Найпопулярніші види спорту в країнах Європи:

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту