Мапа дня: в якій країні Європи - шенген і євро, а в якій - ні

Показуємо і розповідаємо: як не переплутати безвіз і валюту в подорожах.

У червні 2020-го маємо одразу дві ювілейні дати: 14 червня 1985-го в маленькому (менше 1000 жителів) люксембурзькому селі Шенген на кордоні з Францією і Німеччиною була підписана угода "Про поступове скасування перевірок на спільних кордонах". А рівно 30 років тому, 19 червня 1990-го, там же (адже місце дуже зручне й символічне) підписали конвенцію про впровадження попередньої угоди в дію.

Те саме село Шенген у Люксембурзі.

Так, потихеньку, не поспішаючи, Європа почалася перетворюватися на таку, яку ми знаємо зараз - відсутність кордонів, безвіз, спільна економіка (Євросоюз), спільна валюта, нарешті. Хоча існують нюанси: чи знаєте ви, що "Шенген" і ЄС - не одне і те ж, і що є країни, які відкрили кордони, але в Євросоюз не вступили, так само, як і навпаки? І що є країни ЄС, у яких ходить не євро, а своя валюта? І навпаки - країна з євро, але без членства в ЄС? Увага - на нашу "Мапу дня".

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту