Мапа дня: в якій країні жили і живуть видатні шульги

До Міжнародного дня шульги розповідаємо і показуємо: в яких країнах і чим прославилися ліворукі люди.

13 серпня - "професійне" свято у майже 15 відсотків населення Землі. Саме стільки, за статистикою, людей володіє лівою рукою краще, ніж правою. І справа навіть не в руках: лівші (вони ж - шульги) - дещо інші люди, які відрізняються від праворукої більшості. Через що настраждалися в минулому. Недарма, у багатьох мовах слова з коренем "право" мають позитивну конотацію, а з коренем "ліво" - в кращому разі нейтральну, а то й негативну.

У тому ж СРСР (та інших країнах) було прийнято масово й насильно переучувати лівш писати правою рукою. До слова, у багатьох випадках це не дало бажаного "правильного" ефекту: наприклад, актор-лівша Чарлі Чаплін писав правою рукою, але все інше робив  лівою, навіть на скрипці грав навпаки. До слова, як і сер Пол Маккарні в групі "Бітлз": зверніть увагу куди дивиться гриф його гітари.

Існує безліч теорій розвитку ліворукості. Найправдоподібніша (ось, бачите, знов корінь "прав"!) полягає в тому, що у шульги просто права півкуля мозку розвинена краще. У правшів з більшості навпаки - більше розвинена ліва. Що не добре, і не погано: нор-маль-но! Свідченням тому - велика кількість талановитих людей, які проявили себе в абсолютно різних сферах, від політики до мистецтва. Ба більше - у спорті ліворукість (бокс, фехтування, футбол) дає перевагу перед суперниками.

А у якого народу свої "головні" лівші в історії (колишні та нинішні)? Увага - на нашу "Мапу дня"

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту